AZ Alkmaar – SC Cambuur 3:1!

Debiut Advocaata na ławce trenerskiej AZ Alkmaaar, przyniósł Kalmarom pewne zwycięstwo nad SC Cambuur 3:1!

Były szkoleniowiec PSV Eindhoven, już w szóstej minucie musiał się jednak pogodzić ze stratą pierwszego gola.
Bramkę po stałym fragmencie gry, z rzutu wolnego zdobył dla gości Hemmen. Mogło by się wydawać że piłkarze z Leeuwarden, złapali wiatr w żagle. Jednak tak się nie stało, to drużyna AZ Alkmaar zaczęła stwarzać więcej sytuacji podbramkowych, które przyniosły efekt już w 34 minucie, wyrównał Beerens. Podopieczni Dicka Advocaata całkowicie przejęli kontrolę i tuż przed przerwą podwyższyli wynik na 2:1!

Po zmianie stron Johannsson po raz drugi wpisał się na listę strzelców, precyzyjnym strzałem z kilku metrów umieścił piłkę w siatce, ustalając wynik spotkania na 3:1 dla Kalmarów.Pewne i zasłużone zwycięstwo nad beniaminkiem pozwoliło wskoczyć drużynie AZ Alkmaar na ósme miejsce w tabeli holenderskiej Eredivisie.

AZ Alkmaar – SC Cambuur Leeuwarden 3:1 (1:1)
Bramka0:1 Hemmen 7′
Bramka1:1 Beerens 34′
Bramka2:1 Johannsson 43′
Bramka3:1 Johannsson 68′