Benfica ściąga najlepszego strzelca Eredivisie

Benfica

Fot. Pixabay

Nadchodzi ciekawy transfer Benfiki.

Od Eredivisie do Liga NOS?

Vangelis Pavlidis zwrócił uwagę wielu klubów europejskich. Po zdobyciu 29 goli w Eredivisie i dodaniu sześciu asyst, jego możliwości zaczęły być szerzej doceniane. Benfica, znana z inwestowania w talent i rozwijania potencjału swoich piłkarzy, zaoferowała 17 milionów euro plus bonusy za transfer Greka.

25-letni napastnik, który w swojej karierze zdobył do tej pory 80 bramek w 137 meczach w barwach AZ Alkmaar, jest coraz bliżej podjęcia decyzji o zmianie klubowej przynależności. Rozmowy pomiędzy klubami przebiegają płynnie, a różnice w warunkach finansowych nie wydają się na tyle duże, aby mogły przeszkodzić w finalizacji umowy.

Impakt transferu na obie strony

Transfer Pavlidisa nie tylko zwiększyłby ofensywne możliwości Benfiki, ale także umożliwiłby zawodnikowi rywalizację na jeszcze wyższym poziomie międzynarodowym. Przejście do Benfiki może być dla Greka krokiem naprzód w karierze, szczególnie z uwagi na jego umiejętności i ostatnie osiągnięcia.

Z punktu widzenia AZ Alkmaar, sprzedaż jednego z najlepszych strzelców może być znaczącym uderzeniem, jednakże klub prawdopodobnie już rozgląda się za godnymi zastępcami.

Źródło: Matteo MorettoDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.