Arkadiusz Milik może wypaść z gry na miesiąc

Krzysztof Drobnik (Piłkarski Świat)

Arkadiusz Milik z powodu kontuzji opuścił zgrupowanie reprezentacji Polski. 25-latek wraca do Włoch, gdzie będzie pod obserwacją lekarzy. Najwcześniej wróci do gry w grudniu.

Przyjazd Milika na kadrę od samego początku był wątpliwy. Przyczyną opuszczenia zgrupowania było odnowienie się urazu mięśni brzucha. Po oględzinach napastnika Napoli, konsultacji z lekarzem reprezentacji Polski oraz wstępnej terapii postanowiono nie ryzykować. Z tego powodu Arkadiusz Milik został odesłany do Neapolu, gdzie przejdzie rehabilitację.

Sztab medyczny drużyny z Neapolu będzie robił co w swojej mocy, aby polski napastnik jak najszybciej wrócił do dyspozycji. Szkoleniowiec Napoli – Carlo Ancelotti jest jednak zaniepokojony, bo wszystko wskazuje na dłuższą przerwę Polaka.

Zobacz również: Napastnik reprezentacji Polski opuszcza zgrupowanie

“La Repubblica” informuje, że to ta sama kontuzja którą Polak leczył na początku sezonu. Wtedy 25-letni napastnik Napoli wypadł z gry na 45 dni. Taki scenariusz z pewnością przeraża szkoleniowca ekipy z Neapolu i wszystkich kibiców Azzurrich, jednak wszyscy wierzą, że tym razem przerwa będzie zdecydowanie krótsza. Bowiem zakładają, że Polak wróci na pierwsze grudniowe mecze. Konkretnie chodzi o spotkanie z Bologną 1 grudnia oraz o mecz z Udinese, który odbędzie się 7 grudnia.

Niewątpliwie Milik jest cennym zawodnikiem Napoli, które teraz przechodzi gorszy okres. Polak mimo nieprzepracowanego okresu przygotowawczego i opuszczenia pierwszych ligowych spotkań, po powrocie do formy szybko stał się najlepszym strzelcem w drużynie. W sześciu spotkaniach Serie A strzelił pięć bramek.

Źródło: La Repubblica, sportowefakty.wp.pl


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *