Argentyński trener po raz kolejny łączony z Barceloną

Joan Laporta

FC Barcelona

Wszystko wskazuje na to, że Xavi jednak opuści FC Barcelonę po tym sezonie. Joan Laporta stracił zaufanie do trenera i od nowa ruszyła giełda nazwisk, które zastąpią Xaviego. Nie mogło zabraknąć kandydatury Marcelo Gallardo.

Kandydaturę argentyńskiego trenera podało “Mundo Deportivo”. Gallardo może się pochwalić wielkimi osiągnięciami w River Plate. Podczas ośmiu lat praccy zdobył trzy krajowe puchary, jedno mistrzostwo kraju i dwa trofea Copa Libertadores. 48-latek łączony był z Barceloną wielokrotnie, już jako następca Luisa Enrique, ponownie gdy odchodził Ernesto Valverede.

Gallardo jednak nigdy nie pracował w Europie. Po odejściu z River wybrał ofertę prowadzenia Al-Ittihad. W Arabii Saudyjskiej jednak zawodzi, jego drużyna zajmuje dopiero 5. miejsce w tabeli. Dodatkowo Argentyńczyk podobno nie czuje się dobrze w Azji i rozważa rozwiązanie kontraktu, który obowiązuje aż do czerwca 2025 roku.

Obok Gallardo wymieniane są nazwiska Rafy Marqueza i Hansiego Flicka. Sytuacja w Barcelonie jest tak zmienna, że nie można wykluczyć opcji, że Xavi jednak zostanie na kolejny sezon.

 Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.