Andrij Szewczenko mobilizuje Ukraińców. “Zawsze byłem dumny z moich rodaków i mojego kraju”

Andrij Szewczenko

fifa.com


Legenda ukraińskiej piłki i były selekcjoner tamtejszej reprezentacji Andrij Szewczenko za pośrednictwem mediów społecznościowych wystosował apel do rodaków. – Ukraina to moja ojczyzna! Zawsze byłem dumny z moich rodaków i mojego kraju! – napisał. 

Trwa agresja Rosji na Ukrainę, a cały piłkarski świat solidaryzuje się z naszymi wschodnimi sąsiadami. Liczba ofiar śmiertelnych lub rannych rośnie z godziny na godzinę, a wojska Władimira Putina zdobywają kolejne punkty strategiczne. Mieszkańcy Ukrainy pośpiesznie opuszczają swoje domy, stojąc w kilkugodzinnych korkach.

Wiele gwiazd światowej piłki wykonało gest wsparcia wobec Ukrainy m.in. Piotr Zieliński, Kamil Glik, Fiodor Smołow czy Ołeksandr Zinczenko. Apel do rodaków wystosował również Andrij Szewczenko. Legenda tamtejszej piłki i były selekcjoner reprezentacji Ukrainy swoje orędzie opublikował za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Ukraina to moja ojczyzna! Zawsze byłem dumny z moich rodaków i mojego kraju! Przeszliśmy przez wiele trudnych chwil, a przez ostatnie 30 lat uformowaliśmy się jako naród. Naród szczerych, pracowitych i kochających wolność obywateli! To nasz najważniejszy atut! Dziś jest dla nas wszystkich trudny czas. Ale musimy się zjednoczyć! W jedności zwyciężymy! Chwała Ukrainie – napisał.

Jednoznaczna deklaracja Szewczenki nie była sprawą oczywistą. Były piłkarz m.in. Milanu w przeszłości był odbierany jako bardziej prorosyjski.

Sytuacja u naszych wschodnich sąsiadów jest bardzo dynamiczna. Na łamach portalu pilkarskiswiat.com będziemy na bieżąco informować o sytuacji na Ukrainie.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.