Piotr Zieliński skomentował sytuację na Ukrainie. “Chcemy spokoju na świecie”

Piotr Zieliński

Piotr Zieliński / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)


SSC Napoli musiało uznać wyższość FC Barcelony (2:4) w rewanżowym meczu 1/16 finału Ligi Europy. Po meczu piłkarz gospodarzy i reprezentacji Polski Piotr Zieliński opowiedział, co sądzi o sytuacji panującej na Ukrainie. Piłkarz wyraził swoje wsparcie dla innego Polaka – Tomasza Kędziory, który od kilku lat reprezentuje barwy Dynama Kijów. 

SSC Napoli przegrało z FC Barceloną 2:4 w rewanżowym meczu 1/16 finału Ligi Europy. Tym samym drużyna Luciano Spallettiego odpadła z rozgrywek, przegrywając w dwumeczu 3:5.

Wczorajszy mecz nie był najlepszy w wykonaniu Piotra Zielińskiego. Polski pomocnik był jednym z najsłabszych zawodników na boisku i nie pokazał się z tak dobrej strony, jak w pierwszym meczu na Camp Nou. 27-latek opuścił plac gry w 74. minucie.

Po meczu reprezentant Polski był pytany m.in. o sytuację na Ukrainie. Piotr Zieliński okazał wyrazy współczucia i solidarności z innym piłkarzem drużyny narodowej – Tomaszem Kędziorą, który na co dzień występuje w Dynamie Kijów.

Starałem się skupiać na tym dzisiejszym meczu, ale gdzieś od tego człowiek nie ucieknie. Wiemy, jaka jest sytuacja na Ukrainie. Też nasz przyjaciel z reprezentacji, Tomek Kędziora, cały czas przebywa na Ukrainie i wiemy, że nie jest łatwo. Sytuacja jest bardzo ciężka. Jesteśmy cały czas z Tomkiem, z jego rodziną, żeby to wszystko się udało i z całą Ukrainą, bo przecież nikt nie chce wojny na świecie – powiedział Zieliński.

Chcemy spokoju na świecie, żeby każdy żył w swoim państwie tak, jakby chciał. To jest wiadome. FIFA i UEFA będą musiały zareagować. Zobaczymy, czy się odbędzie ten mecz i gdzie on się odbędzie – dodał

Przypomnijmy, wczoraj około godziny 5 rano rozpoczęła się rosyjska inwazja na Ukrainę. Liczba ofiar śmiertelnych lub rannych rośnie z godziny na godzinę, a wojska Władimira Putina zdobywają kolejne punkty strategiczne. Mieszkańcy Ukrainy pośpiesznie opuszczają swoje domy, stojąc w kilkugodzinnych korkach.

Wczoraj prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski poinformował o wprowadzeniu powszechnej mobilizacji wojskowej dla mężczyzn od 18 do 60 roku życia.

Sytuacja u naszych wschodnich sąsiadów jest bardzo dynamiczna. Na łamach portalu pilkarskiswiat.com będziemy na bieżąco informować o sytuacji na Ukrainie.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.