Allegri: Wojciech Szczęsny to jeden z najlepszych bramkarzy w Europie

juventus.com

Wojciech Szczęsny potrzebował urazu Łukasza Fabiańskiego, by wystąpić u Jerzego Brzęczka w spotkaniach eliminacji do mistrzostw Europy 2020. Jednak Massimiliano Allegri potwierdza, że nie zawiódł się przy wyborze następcy Gianluigiego Buffona.

– To jeden z najlepszych bramkarzy w Europie. Mieliśmy go pod obserwacją, gdy trafił na wypożyczenie do Romy. Z miejsca stał się czołowym golkiperem Serie A. Wiedzieliśmy, że technicznie i fizycznie prezentuje się świetnie. Imponował jeszcze jednym parametrem – mentalnością. Wytypowaliśmy go więc na następcę Gigiego Buffona i nie zawiedliśmy się – powiedział w “Przeglądzie Sportowym” Massimiliano Allegri, który do końca czerwca pracował w Juventusie Turyn. – Włoski szkoleniowiec odniósł się również do Krzysztofa Piątka, który był rewelacją ubiegłych rozgrywek Serie A.  W zeszłym sezonie pokazał, na co go stać. Był wielką niespodzianką. Zadziwił wszystkich swoim wejściem do Serie A, bo coś takiego nie zdarza się zbyt często. Ma gorszy moment, ale dołek musiał nastąpić. Teraz musi potwierdzić, że nie jest jednoroczną niespodzianką – skwitował.

Massimiliano Allegri opowiada także, że Piotr Zieliński jest cennym piłkarzem dla SSC Napoli. – Widzę w nim świetnego piłkarza. Ma znakomitą technikę. Wiele dostrzega na boisku. Wyrywa się poza schematy. Dla trenera taki zawodnik jest bardzo cenny. Może grać na każdej pozycji. Nie wszystko ma odzwierciedlenie w liczbach. To jeden z najbardziej kompletnych środkowych pomocników w Serie A – zauważa.

Po zakończeniu poprzednich rozgrywek, 52-latek odszedł po pięciu sezonach ze “Starej Damy”, z którą zdobył pięć mistrzostw Włoch, cztery razy tryumfował w Pucharze Włoch, zaś dwukrotnie był finalistą Ligi Mistrzów. Do niedawana Massimiliano Allegri był łączony z pracą w Milanie, lecz ostatecznie zdecydowano o zatrudnieniu Stefano Pioliego.

źródło: Przegląd Sportowy / własne


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *