Adam Nawałka: Są zawodnicy, którzy mimo bardzo dużego potencjału potrzebują czasu na postawienie kolejnego kroku

https://www.juventus.com/

– Jeżeli Arek będzie dalej prezentował taką dyspozycję, to należy z niego skorzystać – mówi Adam Nawałka w “WP Sportowych Faktach”.

Za kadencji Adama Nawałki z przodu reprezentacji Polski był mocny duet – Robert Lewandowski z Arkadiuszem Milikiem. Czy Czesław Michniewicz skorzysta z obu napastników z Holandią i Walią? – Współpraca Roberta i Arka była dobra z kilku względów: inteligencji obu zawodników, ich umiejętności oraz “czucia się” na boisku. Gdy wdrażaliśmy ten wariant, kadra przechodziła trudny okres w ofensywie – opowiada były selekcjoner w “WP SF”.

– Robert pod względem taktycznym zawsze był na bardzo wysokim poziomie, ale znając Arka wiedziałem, że odnajdzie się jako cofnięty napastnik, grający w “pionie”, na pozycji numer “10”. Widziałem w treningach i meczach, że jest w tym pomyśle olbrzymi potencjał. Próbowałem też innych wariantów, ale Arek był najlepszym kandydatem – mam tu na myśli poziom piłkarski, ale też chęć dostosowania się do ustawienia i determinację – dodaje 64-latek.

Chwali Piotra Zielińskiego za postęp i kontynuuje, że każde pół roku działa na jego korzyść. – Są zawodnicy, którzy mimo bardzo dużego potencjału potrzebują czasu na postawienie kolejnego kroku. Na korzyść Piotra wpływa zdobywane doświadczenie i co trzeba zauważyć – ma też doskonałe zdrowie. Omijają go kontuzje, ma ciągłość w treningach i meczach, dlatego może robić systematyczne postępy. Widać, że Piotr jest coraz mocniejszy mentalnie – podkreśla.

źródło: sportowefakty.wp.pl / 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


x