7 osób oskarżonych o nieumyślne spowodowanie śmierci Diego Maradony

goal.com


Aż 7 osób z zespołu medycznego zostało oskarżonych o nieumyślne spowodowanie śmierci jednego z najwybitniejszych sportowców w dziejach ludzkości – Diego Maradony.

Niewątpliwie, śmierć Diego Maradony wstrząsnęła całym światem. Legendarny napastnik zmarł w wyniku ataku serca 25 listopada ubiegłego roku. Wokół tego zdarzenia od samego początku krążyło wiele niejasności. Jak się okazuje – słusznie. 7 osób z personelu medycznego zostało oskarżonych o nieumyślne spowodowanie śmierci argentyńskiego gwiazdora. Wśród nich jest między innymi neurochirurg Leopoldo Luque, dwoje pielęgniarzy (kobieta i mężczyzna), którzy byli przy łóżku Maradony, a także ich przełożony i lekarz koordynujący hospitalizację domową. Grozi im do 25 lat pozbawienia wolności.

Prokurator generalny miasta San Isidro w prowincji Buenos Aires po wnikliwym śledztwie stwierdził, że “śmierć Maradony nie jest wynikiem błędu zawodowego czy zaniedbania ze strony zespołu medycznego, ale lekarze i opiekunowie nie zrobili nic, aby jej zapobiec”. Komisja lekarska powołana specjalnie na potrzeby zbadania całej sprawy jednoznacznie poinformowała, że personel pracował w sposób niewłaściwy, niedostateczny i lekkomyślny.

“Boski Diego” przez większość swojego życia zmagał się z uzależnieniem od narkotyków. Pomimo tego, zapisał się w kartach historii jako jeden z najlepszych. Jako kapitan reprezentacji Argentyny wygrał Mistrzostwo Świata w 1986 roku. W swojej ojczyźnie jak i w Neapolu traktowany jest jak król.

W ostatnich latach życia legendarny gracz przez hulaszczy tryb życia zmagał się z wieloma schorzeniami. Na początku listopada ubiegłego roku przeszedł operację krwiaka mózgu, jednakże do szpitala trafił z objawami anemii, odwodnienia, wyczerpania organizmu oraz depresji.

źródło: agencja AFP


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.