vi.nl

Siódma kolejka holenderskiej ekstraklasy przebiegała pod hasłem przełamanie. Wreszcie Twente zdobyło trzy oczka pokonując Rodę Kerkrade 2:1, a de Graafschap wywalczyło pierwszy punkt w starciu z Willem II. Zauważyć należy, iż dotychczasowy wicelider z Almelo uległ AZ 1:3 i jego pozycję zajął Feyenoord, który w hicie kolejki zwyciężył na de Kuip PEC Zwolle.

Feyenoord – Zwolle

Mamy wicelidera. Tak po 7. kolejce mogą skandować fanatycy zespołu z Rotterdamu. Dzięki wygranej 2:0 z PEC Zwolle i porażce Heraclesa w Alkmaar, piłkarze Feyenoordu awansowali na drugie miejsce w tabeli Eredivisie. Trzy punkty gospodarzom zapewniły trafienia dwóch, znanych już na arenie międzynarodowej, graczy. W 54. minucie wynik spotkania otworzył Dirk Kuyt, a na osiem minut przed końcem meczu, rezultat ustalił Eljero Elia, wykorzystując dogranie Michiela Kramera. Zwolle, przegrywając swój pierwszy pojedynek w sezonie, spadło na 5. miejsce i do przodującego Ajaxu traci pięć punktów.

AZ Alkmaar – Heracles

Drugie zwycięstwo AZ i druga porażka piłkarzy z Almelo. Rezultat 3:1 powinien być rozpatrywany w kategoriach niespodzianki, a to dlatego, że w obecnym sezonie to Heracles prezentował znacznie lepszy futbol. Być może nadszedł czas kryzysu i to on jest przyczyną porażki przyjezdnych. Kiedy wydawało się, iż pierwszy kwadrans zakończy się bezbramkowym remisem, do głosu doszli miejscowi. Do siatki trafił Henriksen, a 120 sekund później wynik podwyższył Gouweleeuw. Goście próbowali gonić rezultat i w 76. minucie kontaktowego gola strzelił Navratil. Jednak entuzjazm Heraclesa nie trwał długo. Pięć minut po bramce Czecha, Tanković ustalił wynik spotkania. Po siedmiu meczach Alkamaar plasuje się na 11. lokacie. Heracles stracił pozycję wicelidera i obecnie jest trzeci.