Eredivisie: Bramka Parzyszka na otarcie łez, De Graafschap spada z ligi

facebook.com/DeGraafschap

Drużyna De Graafschap z Piotrem Parzyszkiem w składzie zremisował 1:1 w rewanżowym meczu barażowym z G.A. Eagles i spadło z Eredivisie. Polak zdobył jedyną bramkę dla swojego zespołu.

Pierwsze spotkanie G.A. Eagles wygrali na własnym stadionie aż 4:1. Rewanż rozpoczął się pomyśli gospodarzy, a w 28. minucie do bramki trafił Parzyszek. Drużyna gości odpowiedziała tuż przed przerwą za sprawą de Kogela, który wyrównał stan rywalizacji. Wynik meczu już nie uległ zmianie, pomimo wielkiej przewagi drużyny De Graafschap. Gospodarze mieli 72%  czasu posiadania piłki oraz stworzyli sobie aż 24 okazje na zdobycie bramki. Skuteczność jednak zawiodła i z awansu do Eredivisie cieszą się G.A. Eagles.

De Graafschap – G.A. Eagles 1:1 (1:1), pierwszy mecz: 4:1 dla G.A.Eagles, awans: G.A. Eagles

1:0 – Parzyszek 28′

1:1 – de Kogel 41′