Parzyszek nie zwalnia tempa! Kolejne 2 gole napastnika!

facebook.com/DeGraafschap

Piotr Parzyszek dwukrotnie wpisał się na listę strzelców w przegranym 3:5 meczu jego De Graafschap z FC Oss w ramach 17. kolejki drugiej ligi holenderskiej.

Polski napastnik rozpoczął strzelanie w 37. minucie, kiedy zamienił na bramkę dośrodkowanie Nathaniela Willa. Niestety do tego czasu na tablicy wyników widniał już rezultat 0:2. W raz z biegiem spotkania goście potwierdzali swoją przewagę kolejnymi zdobyczami bramkowymi, wychodząc w pewnym momencie na prowadzenie 4:1, wtedy to ponownie obudził się nasz snajper. Parzyszek najpierw z bliskiej odległości trafił w poprzeczkę, by w 74. minucie przywrócić nadzieje gospodarzy trafieniem na 2:4. De Graafschap zdobyli nawet gola kontaktowego, jednakże to FC Oss zadało decydujący cios, ustalając wynik meczu na 3:5.

Dla Parzyszka, który rozegrał pełne 90 minut były to trafienia numer 11 i 12 w obecnym sezonie Eerste Divisie. Obok 23-letniego Polaka, w tym meczu w drużynie gospodarzy wystąpił również inny nasz rodak, bramkarz Filip Bednarek.