Cesar Azpilicueta: Półfinał Ligi Mistrzów wymaga od ciebie najlepszej gry

Azpilicueta

źródło: Twitter (@CesarAzpi)

Pomimo tego, że przed rewanżem to Chelsea jest w lepszej sytuacji, kapitan “The Blues” Cesar Azpilicueta ostrzega swoich kolegów. Real Madryt ma Karima Benzemę, który potrafi zrobić coś z niczego.

Chelsea w meczu z Realem Madryt momentami była drużyną lepszą, ale nie umiała przełożyć tego na rezultat. Karim Benzema wykorzystał niefrasobliwość obrońców “The Blues” i zapewnił “Los Blancos” remis.

– Myślę, że zaczęliśmy naprawdę dobrze pierwsze 20-25 minut, zdobyliśmy bramkę i mogliśmy strzelić więcej bramek – stwierdził kapitan londyńczyków w rozmowie z BT Sports.

Taka była tylko pierwsza połowa, wiedzieliśmy, że przeciwko Realowi Madryt będzie ciężko. Zaczęliśmy odważnie, musieliśmy zagrać na swoim najlepszym poziomie. Półfinał Ligi Mistrzów wymaga od Ciebie najlepszej gry. Brakowało nam tego ostatniego podania, w którym moglibyśmy wybrać najlepszą opcję.

Cesar Azpilicueta ostrzega swoich kolegów z szatni, że jeśli chcą awansować do finału, muszą bardziej uważać na Francuza. Gdy wydawało się, że Hiszpanie są wyłączeni z gry, napastnik stanowił zagrożenie. Najpierw obijając słupek, a później strzelając gola.

Benzema strzelił wspaniałą bramkę. On jest bardzo dobrym napastnikiem. Dostał piłkę i zdobył gola. Musimy być świadomi przed następnym meczem.

Zanim jednak odbędzie się rewanż w Lidze Mistrzów, 1 maja podopieczni Thomasa Tuchela podejmą u siebie Fulham.

źródło: Evening Standard