1 liga: Porażka Zagłębia Sosnowiec! Chrobry coraz bliżej barażów

Zagłębie Sosnowiec / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

W 30. kolejce pierwszej ligi Zagłębie Sosnowiec mierzyło się z ekipą z Głogowa. Goście wygrali to spotkanie 2:0 czym przybliżyli się do miejsc dających baraże o Ekstraklasę.

Po dzisiejszym zwycięstwie Chrobry jest poważnym kandydatem do zajęcia miejsc, które pozwoliłyby jeszcze pomarzyć o Ekstraklasie. Co prawda baraże jeszcze niczego nie gwarantują, ale przy odpowiednim przygotowaniu na pewno mogli by osiągnąć sukces pokonując wyżej rozstawione ekipy. Teraz tracą dwa punkty do ósmego GKS-u Tychy, ale przy pokonaniu Chojniczanki w następnej kolejce mogli by przegonić podopiecznych Ryszarda Komornickiego.

Strzelanie w 11. minucie rozpoczął Maksymilian Banaszewski, czym tylko bardziej popchał swój zespół do walki. Przed przerwą czerwoną kartkę ujrzał Piotr Polczak. Pomimo tego Zagłębie nie poddawało się i w drugiej części pokazali się z zupełnie innej strony – bardziej pozytywnej. Niestety nie wystarczyło to do wyrównania, ponieważ goście byli bardziej wyrachowani. W 54. minucie Miłosz Kozak podwyższył prowadzenie i definitywnie zamknął marzenia o jakiejkolwiek zdobyczy punktowej przez gospodarzy. Szansę na gola kontaktowego miał Fabian Piasecki, ale zmarnował szansę z rzutu karnego. Ostatecznie wynik nie uległ już zmianie.