La Liga: Zwycięstwo Atletico Madryt na inaugurację kolejki!

Twitter: Atletico de Madryt

Atletico Madryt broniące trzeciego miejsca podejmowało dziś walczącą o utrzymanie Mallorcę. Niespodzianki nie było! Los Colchoneros pewnie ograli gości 3:0. Na listę strzelców wpisali się dwukrotnie Alvaro Morata, a trzecią bramkę dorzucił Koke.

Mallorca bo wysokim zwycięstwie 5:1 nad Celtą Vigo przystąpiła do tego spotkania nie zwykle zmotywowana. Niby wiedziała, że szansę na wywalczenie chociażby punktu mieli małe, ale woli walki nie można było im odmówić. Z kolei Atletico również było w dobrych nastrojach po remisie z Barceloną. Dziś pokazali, że mimo szczerych chęci to z jakością i szczelną defensywą nie da się tak łatwo wygrać.

Pierwszego gola zobaczyliśmy dopiero w 29. minucie. Alvaro Morata stanął do jedenastki, którą zmarnował. Jednak sędzia nakazał powtórzenie karnego, ponieważ bramkarz nie trzymał linii. Druga próba Hiszpana była już skuteczna, dzięki czemu wyprowadził swój zespół na prowadzenie. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy za sprawą Koke Morata podwyższył prowadzenie.

Druga odsłona spotkania była nieco spokojniejsza. Atletico grało na wielkim luzie, piłkarze mogli strzelić kilka goli więcej, lecz w polu karnym zawodziła ich skuteczność. Z kolei Mallorca momentami przyciskała Atleti do ściany, spychała ich do defensywy. Niestety pomimo tego nie potrafili wykreować sobie jednej stuprocentowej sytuacji, która pozwoliłaby na podłączenie się jeszcze do tego meczu. W 79. minucie Koke oddał strzał z okolic 16. metra, piłka odbiła się rykoszetem od jednego z obrońców i wpadła do siatki. Manolo Reina nie miał szans na skuteczną interwencję.