Zwycięstwo Legii Warszawa w sparingu z Ruchem Chorzów

Carlitos

Krzysztof Drobnik (Piłkarski Świat)

Legia Warszawa wygrała 2:1 z Ruchem Chorzów w meczu kontrolnym rozegranym w Legia Training Center. Gole dla Wojskowych w pierwszej połowie strzelili Robert Pich i Paweł Wszołek. 

Asystent trenera Przemysław Małecki:

– Musieliśmy się zaadoptować do innej nawierzchni. Poświęciliśmy temu cały mikrocykl. Po raz kolejny realizowaliśmy to, co sobie założyliśmy. Warunki nam nie przeszkodziły. Mogę powiedzieć na gorąco, że jesteśmy zadowoleni. Byliśmy zespołem dominującym, utrzymowaliśmy się przy piłce, stwarzaliśmy wiele okazji. Właśnie o to nam chodziło. 

– Dobór przeciwnika nie był przypadkowy. Poświęciliśmy dużo uwagi procesowi budowania akcji. Szukaliśmy gry werykalnej i gry na małej przestrzeni. Dodatkowym aspektem była wysoka obrona i pressing w fazie bronienia. Temu poświęcaliśmy najwięcej uwagi w ciągu tych dwóch tygodni. 

– Bartosz Kapustka w ciągu tygodnia zgłosił lekkie dolegliwości. Podobna sytuacja tyczyła się Makany Baku. Mówimy jednak tylko o mikrourazach, które przytrafiły się w czasie treningów. Podjęliśmy taką decyzję, aby nie ryzykować pogłębienia się kontuzji. Carlitos do końca roku będzie trenował indywidualnie, a po nowym roku wróci do zajęć z drużyną. 

– To jest czas, w którym możemy przyjrzeć się kilku chłopakom z Akademii. Dzisiaj Ci piłkarze dostali kolejne minuty. Bardzo dobrze zaprezentował się chociażby Jakub Kisiel i Kacper Skibicki. Z dobrej strony pokazali się także Jan Ziółkowski i Jakub Jędrasik. Janek wcześniej nie trenował z nami z powodu choroby, teraz ma matury próbne, więc razem z drużyną wziął udział tylko w kilku jednostkach. Każdy z młodych piłkarzy pozostawił po sobie dobre wrażenie. 

Legia Warszawa – Ruch Chorzów 2:1 (2:0)

Robert Pich 19′, Paweł Wszołek 33′ – Kacper Michalski 77′

Skład Legii w I połowie: Miszta – Nawrocki, Augustyniak, Ribeiro – Wszołek, Sokołowski, Josue, Slisz, Johansson – Muci, Pich

Skład Legii w II połowie: Trojanowski – Ribeiro (Ziółkowski 59′), Kharatin, Nawrocki (Kisiel 59′) – Skibicki, Sokołowski, Strzałek, Celhaka, Johansson (Jędrasik 59′) – Kamiński, Pich

źródło: info.pras, legia.com 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.