Żuraw: Powtarzaliśmy zawodnikom, że muszą być cierpliwi i konsekwentni

lechpoznan.pl/fot. Przemysław Szyszka

Lech Poznań zdominował w drugiej połowie łotewski klub Valmiera FC (3:0) i zdecydowanie awansował do II rundy el. Ligi Europy.

– Mecz układał się tak, jak się tego spodziewałem, ale liczyłem po cichu, że nasz przeciwnik otworzy się troszkę bardziej. Tymczasem cały mecz grał w niskiej defensywie, a to spowodowało, że mieliśmy mało miejsca. Stworzyliśmy sobie swoje sytuacje, ale nie udało się ich jeszcze w pierwszej połowie wykorzystać – mówił Dariusz Żuraw, cytowany przez portal lechpoznan.pl.

Znowu Mikael Ishak potwierdził, że może wejść w buty Christiana Gytkjaera i w trudnych momentach pomagać całemu zespołowi. – W przerwie powtarzaliśmy zawodnikom, że muszą być cierpliwi i konsekwentni. Do tego dążyliśmy, zdobyliśmy jedną bramkę i jeszcze dwie kolejne. Fajnie, że Mikael Ishak strzelił dwa gole, a Filip Szymczak dołożył kolejnego po wejściu z ławki. Cieszymy się z awansu do kolejnej rundy – dodał.

Tamaz Pertia, trener trzeciej ekipy łotewskiej ekstraklasy komplementował “Kolejorza” i żałuje, że nie udało się uprzykrzyć więcej życia rywalowi. – To bardzo dojrzały zespół, który potrafi kontrolować sytuację. Jestem pod wrażeniem stylu poznaniaków. Naszym zadaniem było wychodzić z obrony do kontrataku, ponieważ zdawaliśmy sobie sprawę, że gdy będą dominować i gra będzie toczyć się na naszej połowie być może powstaną jakieś luki w ich defensywie – podsumował.

źródło: lechpoznan.pl / własne