Żuraw po derbach Poznania: Zagraliśmy trochę słabiej, ale zdobyliśmy trzy punkty

Lech Poznań - Jagiellonia Białystok, 19.07.2020 / fot. Mikołaj Barbanell

Lech Poznań odniósł pierwsze ligowe zwycięstwo w sezonie, a smak był szczególny, gdyż piłkarze Dariusza Żurawia odesłali z kwitkiem rywala zza miedzy – Wartę Poznań (1:0).

Szkoleniowiec dokonał kilku zmian w składzie ze względu na występy w el. Ligi Europy i pojawienie się na boisku Pedro Tiby i Jakuba Kamińskiego nieco rozkręciło “Kolejorza”. – Myślę, że to był prawdziwy mecz derbowy. Było dużo walki, sytuacji z obu stron i bramka w końcówce spotkania. Pierwszą połowę zagraliśmy trochę słabiej, uczymy się gry na dwóch frontach i jak widać mamy czasami momenty, kiedy wychodzi nam to ciężko. Po przerwie gra wyglądała lepiej, sprowadziliśmy Wartę do defensywy. Chwała dla zespołu, bo mówiłem jeszcze przed spotkaniem, że to będzie ciężki pojedynek, bo rywal prezentuje się dobrze w defensywie, jest zorganizowana – mówi Żuraw, cytowany przez serwis “lechpoznan.pl”.

Komplet punktów zapewnił Jakub Moder, który już w doliczonym czasie gry wykorzystał “jedenastkę” po zagraniu ręką przez Łukasza Trałkę. – Nawet mając sytuacje, nie potrafiliśmy zamienić tych okazji na bramkę. Chwała dla chłopaków, że grali do końca i wierzyli w zwycięstwo. Udało się i mam nadzieję, że to będzie start dobrej serii w lidze. Ostatnio graliśmy dobre mecze, ale brakowało punktów. Dzisiaj zagraliśmy trochę słabiej, ale zdobyliśmy trzy – kończy opiekun Lecha.

– Boli cierpienie moich zawodników w szatni. Tracimy gola w derbach w 90. minucie po rzucie karnym, gdy stawialiśmy opór zespołowi gospodarzy, ale nie utrzymaliśmy wyniku bezbramkowego. Z przodu nie mieliśmy wystarczającej jakości, by zdobyć bramkę. Staraliśmy się strzelić gola po stałych fragmentach gry. Kilka było udanych, oddaliśmy parę strzałów, ale bramkarz Filip Bednarek stanął na wysokości zadania. Tak, jak mamy poukładaną grę w obronie, tak nie strzelamy goli i to jest nasza bolączka, cierpienie – przyznał z kolei Piotr Tworek.

źródło: lechpoznan.pl / wartapoznan.pl / własne