Żuraw: Pierwsza połowa była niezła w naszym wykonaniu

Dariusz Żuraw

Lech Poznań - Jagiellonia Białystok, 19.07.2020 / fot. Mikołaj Barbanell

Lech Poznań wyraźnie uległ na wyjeździe z Benfiką Lizbona (0:4). – Pierwsza połowa była nawet niezła w naszym wykonaniu – przyznał na gorąco Dariusz Żuraw.

Wysoka porażka nie może dziwić, tym bardziej, iż szkoleniowiec postawił na rezerwowych. – Jeśli chodzi o mecz, to pierwsza połowa była nawet niezła w naszym wykonaniu. Szkoda straconej bramki ze stałego fragmenty gry. Po przerwie, to dwa nasze błędy sprawiły, że straciliśmy gole, a Benfica złapała luz w rozegraniu. Nie byliśmy już wtedy w stanie nawiązać równorzędnej walki. Nie mieliśmy argumentów, wygrał zespół lepszy – dodał Żuraw.

48-latek potwierdził, że doświadczenie zebrane w europejskich pucharach jest szczególne dla młodych piłkarzy. – Nie bronimy się kurczowo, próbujemy grać swoje. Dzisiaj zapłaciliśmy wysoką cenę, bo takie błędy kosztowały nas stratę bramek. Jesteśmy smutni, ale mocno wierzę w tych chłopaków i wiem, że to doświadczenie będzie procentować – zakończył.

W niedzielę “Kolejorz” podejmie przy Bułgarskiej Podbeskidzie Bielsko-Biała. “Górale” zamykają ligową tabelę i dotychczas zebrali dziewięć punktów.

źródło: lechpoznan.pl / własne