Żuraw: Chcemy zbudować zespół mocny, będziemy mieli równorzędnych zmienników

Dariusz Żuraw

Lech Poznań - Jagiellonia Białystok, 19.07.2020 / fot. Mikołaj Barbanell

Przed Lechem Poznań stoi wiele znaków zapytania. Górnik Zabrze będzie pierwszym rywalem w nowym roku. – Mamy nadzieję, że to co na zajęciach przełożymy na mecz – mówi Dariusz Żuraw.

Obie drużyny dzielą cztery miejsca, a “Kolejorz” musi rozpocząć od mocnego akcentu, by ponownie wziąć udział w eliminacjach do europejskich pucharów, co rzecz jasna jest celem. – Sytuacja jest trudna, ale jesteśmy w innym miejscu niż byliśmy miesiąc czy dwa miesiące temu. Co do tego, czy będziemy w pucharach czy nie, nie będzie miało to większego znaczenia. Te ruchy kadrowe, które już zrobiliśmy czy zamierzamy wykonać za chwilę, chcemy zbudować zespół mocny i w lidze i w pucharach, mieć taką kadrę, która będzie gwarantować nam, że nawet jeśli jakiś gracz wypadnie, to w to miejsce będziemy mieli równorzędnych zmienników – podkreśla trener.

Na konferencji prasowej nie chciał zdradzać kto stanie między słupkami, bo do pełni zdrowia wrócił Mickey van der Hart i naciska na Filipa Bednarka, który uratował wiele meczów. – Na razie jest podjęta decyzja o tym, który z bramkarzy będzie numerem jeden, dowiedzą się o tym jutro. Co do tego czy jeden będzie bronił w Pucharze Polski, a drugi w lidze, to takiej decyzji jeszcze nie ma. Nie chciałbym też zamykać drogi przed naszym trzecim młodym bramkarzem, bo też wygląda dobrze, robi duże postępy – stwierdził.

Lechici dokonali wzmocnienia last minute, bowiem na Bułgarską trafił Radosław Murawski. Oprócz tego w kadrze zabraknie kontuzjowanych – Niki Kaczarawy i Daniego Ramireza. – Wszyscy piłkarze, którzy mają jakieś zaległości będą teraz przechodzili taki mini okres przygotowawczy, po to, żeby mieć ich w stu procentach gotowych na całą rundę. Mamy dzisiaj taką sytuację, że gramy praktycznie co tydzień, więc jesteśmy w stanie dobrze przygotować zawodników, aby byli na jednym poziomie z tymi graczami, którzy przeszli ten okres przygotowawczy  – dodał.

źródło: lechpoznan.pl /


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *