Bundesliga: Źrebaki pokonały Orły w „zwierzęcych” derbach

UEFA.COM

W meczu 26. kolejki Bundesligi Borussia Mönchengladbach pokonała na wyjeździe Eintracht Frankfurt 1:3. Bramki dla zespołu prowadzonego przez Marco Rose zdobyli Plea, Thuram i Bensebaini.

Po 66 dniach przerwy, spowodowanej rozprzestrzeniającą się pandemią koronawirusa, wznowiono rozgrywki niemieckiej ekstraklasy. Na sobotnie popołudnie zaplanowano derby drużyn o pseudonimach zwierzęcych. „Orły” na własnym stadionie zagrały z faworytem tego spotkania zespołem „Źrebaków”. Przed meczem zespół z Frankfurtu zajmował 13. pozycję. Borussia plasował się na 4 lokacie z dorobkiem 49 punktów.

Pierwsza połowa rozpoczęła się od mocnego uderzenia gości. W 38. sekundzie meczu nieporadność defensywy Eintrachtu wykorzystał duet Hoffmann – Plea. Niemiec dograł piłkę do Plei, a ten wślizgiem pokonał bramkarza. Minęło kilka minut, a Trapp musiał po raz kolejny wyjmować piłkę z siatki. W 7. minucie lewy obrońca Bensebaini dograł piłkę na piąty metr, ta trafiła do Thurama, który bez problemów pokonał bramkarza. W 22. minucie mocny strzał z rzutu wolnego oddał Kostić, bramkarz odbił piłkę, ale dobitka okazała się niecelna. W pierwszej połowie swoich sił próbowali jeszcze Plea, Kostić, Torue, ale świetnymi interwencjami popisywali się bramkarze obu zespołów.

Drugą połowę lepiej rozpoczął zespół gospodarzy. Indywidualną akcją popisał się Kamada. Strzał Japończyka został zablokowany, a piłka minęła słupek o centymetry. Na kolejną ożywiająca akcję, wywołującą rumieńce u kibiców, musieliśmy poczekać ponad 20. minut. W 68. minucie piłka po precyzyjnym strzale z dystansu Plei odbiła się od słupka bramki. Pięć minut później sędzia główny podyktował rzut karny dla Borussii. W polu karnym gospodarzy sfaulowany został Embolo. „11” na bramkę zamienił Bensebaini. Dla Algierczyka była to piata bramka w tym sezonie. W 81. minucie honorową bramkę dla gospodarzy zdobył Andre Silva. Rode prostopadłym podaniem obsłużył Portugalczyka, który w sytuacji sam na sam nie dał szans bramkarzowi. W końcówce tego spotkania doszło do bardzo komicznej sytuacji. Hofmann oddał strzał w światło bramki, w której stał tylko obrońca Eintrachtu. 27-letni pomocnik trafił w nogę defensora! W doliczonym czasie gry zawodnik Borussii, Lars Stindl, przymierzył z rzutu wolnego, tuż nad bramką.

Dla Borussii to bardzo ważne punkty, pozwalające na awans na podium Bundesligi. Podopieczni Marco Rose nie znajdują się jeszcze na autostradzie do Ligi Mistrzów, ale na pewno na świeżo wyremontowanej drodze.