Znamy termin finału MŚ 2022!

theguardian.com

Komitet Wykonawczy FIFA ogłosił datę rozegrania finału Mistrzostw Świata 2022 w Katarze. Decydujący mecz katarskiego mundialu odbędzie się 18 grudnia. Tym samym zakończono długie spekulacje dotyczące terminu przeprowadzenia światowego czempionatu.

 

 

Przypomnijmy, że rozegranie turnieju tradycyjnie w okresie letnim nie wchodziło w grę ze względu na wysokie upały panujące o tej porze roku w Katarze. Wśród możliwych alternatywnych rozwiązań wymieniane były styczeń/luty oraz listopad/grudzień. Ostatecznie obradujący w Zurychu Komitet Wykonawczy FIFA zdecydował się na tę drugą opcję. Turniej rozpocznie się w połowie listopada i potrwa miesiąc, a mecz finałowy odbędzie się 18 grudnia. Nie jest to data przypadkowa, bowiem tego dnia w Katarze obchodzone jest święto narodowe.

Przyznanie organizacji Mistrzostw Świata Katarowi od początku budziło sporo kontrowersji, nie tylko ze względu na warunki klimatyczne panujące w Zatoce Perskiej, ale przede wszystkim z powodu doniesień o korupcji przed głosowaniem na gospodarza turnieju. FIFA nie rozważała jednak zmiany decyzji i przeniesienia turnieju w inne miejsce.

Źródło: eurosport.onet.pl
Foto: theguardian.com


Najlepsze oferty bukmacherskie na Euro 2020
20 zł bez depozytu, 600 zł bez ryzyka i bonus 2100 zł na eFortuna.pl
20 zł bez depozytu, 333 zł bez ryzyka i bonusy 2000 zł na LVBET.pl
21 zł bez depozytu, 230 zł bez ryzyka i bonusy 549 zł na Totolotek.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *