Znamy rywala Polaków w finale baraży! Szwedzi pokonują Czechów

@svenskfotboll

Reprezentacja Szwecji pokonała Czechów i zmierzy się z Polakami w finale baraży. Zwycięzcę spotkania musiała wyłonić dogrywka.

Spotkanie z gatunku bardzo wyrównanych nie było zbyt obfite w ofensywne akcje. Przez długi czas obie ekipy wyraźnie bały się zaryzykować, będąc świadome wagi spotkania. Przez długi czas obie ekipy badały podłoże, jednak żadna z nich nie przechyliła go na swoja stronę w regulaminowym czasie gry. Zwycięzcę musiała wyłonić więc dogrywka.

Obie ekipy miały do wyboru dwie opcje. Zaryzykować i strzelić zwycięskiego gola, bądź też liczyć na rzuty karne. Jeden gol dawał tutaj awans, gdyż całokształt spotkania nie zapowiadał tutaj ofensywnej odpowiedzi przeciwnika. Ostatecznie drużyną, która zadała finalny i jedyny cios w końcówce byli gospodarze. W 110′ minucie spotkania zadał go rezerwowy Robin Quaison, zawodnik. Al-Ettifaq. Czesi nie byli już w stanie odpowiedzieć i ostatecznie pożegnali się z występem w Katarze. Spotkanie należało do tych z gatunku wyrównanych, jednak ostatecznie dalej przeszła drużyna która strzeliła zwycięską bramkę.

Wygrana Szwecji oznacza więc, że to z nią zagra reprezentacja Polski o ostateczny występ na mundialu. Polacy przeszli pierwszą rundę barażową walkowerem, kiedy z rozgrywek zdyskwalifikowana została reprezentacja Rosji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.