Znamy prawdopodobny termin operacji Kapustki

Martin Pospisil

Bartosz Kapustka (Legia), Martin Pospisil (Jagiellonia) / fot. Mikołaj Barbanell

Bartosz Kapustka prawdopodobnie we wtorek przejdzie operację kontuzjowanego kolana, poinformował Łukasz Olkowicz z “Przeglądu Sportowego”. 

Bartosz Kapustka ostatnich dni nie może zaliczyć do udanych. 24-letni pomocnik uszkodził więzadło krzyżowe przednie w prawym kolanie podczas meczu z Florą Tallin (2:1). Jego przerwa w grze ma wynieść około osiem miesięcy.

W meczu z Florą nie mogłem sobie wymarzyć lepszego początku. Strzelony gol, cudowne uczucie. Radość, którą chciałem się podzielić z Kibicami. Spontaniczna, naturalna, zwielokrotniona tym, że wykorzystałem okazję do rehabilitacji po ostatniej porażce. Niestety, po strzelonej bramce moje kolano wygięło się w nienaturalny sposób. Zadaje sobie pytanie, czy gdybym z obawą przed każdym wyskokiem wychodził na boisko to czy miałoby to jakikolwiek sens? Przecież codzienny trening to niezliczona ilość upadków i setki “stykowych, groźnych sytuacji”. Ryzyko kontuzji jest zawsze, każdego dnia – napisał Kapustka w mediach społecznościowych.

Zanim jednak Kapustka przystąpi do żmudnego procesu rehabilitacji, czeka go operacja. Jak ustalił Łukasz Olkowicz z “Przeglądu Sportowego”, zabieg ma zostać wykonany już we wtorek w Berlinie. Od kilkunastu godzin piłkarz przebywa w stolicy Niemiec, gdzie odbędzie się konsultacja z niezwykle cenionym profesorem Andreasem Weilerem, specjalistą od kolan.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.