“Zmiany wzmocniły nasz zespół” – Martin Sevela po zwycięstwie Zagłębia z Wartą

Martin Sevela

Mat.Pras./Zagłębie Lubin

Zagłębie Lubin skromnie wygrało z Wartą Poznań 1:0 w meczu rozpoczynającym drugą kolejkę PKO Ekstraklasy. – Był to dla nas bardzo trudny mecz. W pierwszej połowie z groźnych sytuacji mieliśmy tylko poprzeczkę po strzale Sasy Zivca. Nie stworzyliśmy wielu akcji bramkowych, a przeciwnik pokazał dużo jakości – ocenił po meczu szkoleniowiec “Miedziowych” Martin Sevela.

Decydującą bramkę w tym spotkaniu zdobył Damjan Bohar. Dokonał tego jednak dopiero w 88. minucie.

Nasza gra lepiej wyglądała w drugiej części meczu. Zmiany wzmocniły nasz zespół. Kacper Chodyna asystował przy bramce Bohara, pokazując w tej sytuacji dużo dokładności. Dzisiejsze spotkanie było bardzo trudne, ale ostatecznie wygraliśmy. W poprzednim sezonie często bywało tak, że w takich pojedynkach traciliśmy punkty. Jest to dla nas ważne zwycięstwo. Dobrze zagrała również cała defensywa – Sevela chwalił swoich podopiecznych. Po chwili dodał, że Zagłębie wciąż może grać lepiej.

Czeka nas jednak ciężka praca, aby nasza gra była przyjemniejsza dla oka. Liczą się zdobyte trzy punkty i jestem bardzo zadowolony z tego, że zespół grał do końca i pokazał charakter, co jest bardzo ważne. Po dwóch meczach mamy komplet sześciu punktów, ale wiemy, że musimy jeszcze trochę poprawić naszą grę – podsumował.

Źródło: Zagłębie Lubin