Zmiany w sztabie szkoleniowym Barcelony

fcbarcelona.com

Alferd Schreuder i Henrik Larsson zostali asystentami nowego szkoleniowca zespołu, Ronalda Koemana – poinformował hiszpański klub.

W meczu 1/4 finału Ligi Mistrzów, „Duma Katalonii” przegrała aż 2:8 z Bayernem Monachium i odpadła z rozgrywek. Była to jedna z najwyższych porażek w historii klubu. Po meczu z funkcji pierwszego trenera Barcelony zwolniono Quigue Setiena.

Nowym szkoleniowcem klubu z Camp Nou został Ronald Koeman, piastujący do tej pory funkcję selekcjonera reprezentacji Holandii. Nie od dziś wiadomo, iż każdy trener posiada grupę zaufanych ludzi, z którymi współpracuje. W piątkowy poranek, FC Barcelona poinformowała o osiągnięciu porozumienia z Alfredem Schreuderem i Henrikiem Larssonem w sprawie dołączenia do sztabu szkoleniowego Koemana. Obaj związali się z klubem kontraktami obowiązującymi do końca czerwca 2022 roku.

Schreuder jest byłym piłkarzem, występującym głównie w holenderskich klubach. Karierę piłkarską zakończył w lipcu 2012 roku, po czym zaczął realizować się w roli trenera. Pełnił funkcję asystenta trenera w Ajaxie Amsterdam oraz pierwszego szkoleniowca w niemieckim Hoffenheim. Popularnych „Wieśniaków” prowadził w 33 spotkaniach. Wygrał 14, zremisował 7 i aż 12 razy jego zespół schodził z boiska pokonany, co daje średnio 1,48 punktu na mecz.

Henrik Larsson w profesjonalnej piłce osiągnął zdecydowanie więcej niż Schreuder. Reprezentował barwy takich klubów jak: Feyenoord, Celtic, FC Barcelona czy Manchester United. Buty na kołku zawiesił w listopadzie 2009 roku, a już dwa miesiące później rozpoczął pracę w roli trenera w szwedzkim Landskron. Następnie pracował w Hogaborg, Falkenberg, Angelholm, Helsingborg. Ostatni z wymienionych  klubów poprowadził w 81 oficjalnych spotkaniach.

Co ciekawe, obaj mieli przyjemność łączyć ze sobą szatnię piłkarską. W latach 1995-1997 wspólnie reprezentowali barwy Feyenoordu.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.