Runjaić: Pozytywną sprawą jest bez wątpienia możliwość dokonania pięciu zmian

Kosta Runjaic

Kosta Runjaić / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Piłkarze Pogoni Szczecin w sobotę spotkają się na wyjeździe z Cracovią (godz. 15:00), która będzie przed pierwszą rundą eliminacyjną Ligi Europy.

„Portowcy” byli autorami jednego z głośniejszych powrotów do PKO Ekstraklasy. Michał Kucharczyk po ledwie jednym sezonie w Uralu Jekaterynburg wrócił, by jeszcze zawojować ligę. Michał Kucharczyk i Alexander Gorgon to dojrzali i jakościowi piłkarze. Są elastyczni pod względem pozycji. Moje pierwsze wrażenie z treningów jest takie, że to z pewnością wzmocnienia. Są świadomi swojej roli. To zawodnicy z cechami przywódczymi. Będą liderami także w szatni, w szczególności dla młodych graczy. Mamy też innych takich piłkarzy – Adama Frączczaka, Kubę Bartkowskiego czy Kamila Drygasa – przyznaje Kosta Runjaić.

– Mamy dobrą sytuacją kadrową, ale nie optymalną. Tomas Podstawski ma problemy mięśniowe. Luis Mata też nie jest jeszcze do naszej dyspozycji. Igor Łasicki i Marcel Wędrychowski są długotrwale kontuzjowani. Marcin Listkowski nie pojedzie do Krakowa z innych powodów. Bartłomiej Mruk nie jest jeszcze gotowy do gry. Tak jak pozostałym młodym zawodnikom chcemy dać mu czas na przystosowanie się. Intensywność treningów w Opalenicy dała mu na pewno w kość. Mamy mocną i zmotywowaną drużynę – zdradza.

W zeszłym tygodniu Pogoń została wysłana na kwarantannę i dopiero w poniedziałek wrócili do pracy w jednej grupie. – Nie ma teraz klubu na świecie, który ma łatwą sytuację. To wszystko, cała sprawa z pandemią, wpływa na przygotowania zespołów. Musimy się odnaleźć, tak jak robią to inni. Nie wiem jaki ta tygodniowa przerwa będzie miała wpływ na formę. Podchodzimy indywidualnie do zawodników. Pozytywną sprawą jest bez wątpienia możliwość dokonania pięciu zmian – zaznacza Runjaić.

źródło: pogonszczecin.pl / własne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.