Zmiany personalne w FC Barcelonie!

Joan Laporta

Zdjęcie: FC Barcelona

Po przejęciu władzy przez Laportę ma dojść do zmian na szczeblach dyrektorskich. Media ujawniły kto ma pożegnać się z klubem, a kto wejść na ich miejsce.

Wiadomo było, że zmiany w klubie są konieczne, i że Laporta zacznie je prędzej czy później wprowadzać. Na pierwszy ogień idzie restrukturyzacja personelu poza boiskiem.

Dzisiaj rano katalońska rozgłośnia radiowa RAC1 poinformowała, że ze swoimi stanowiskami mają pożegnać się szef działu prawnego Blaugrany Ramon Gomez Ponti oraz szef sekcji profesjonalnych klubu Albert Soler. Pierwszy z nich, objęty śledztwem w sprawie Barcagate, jest pracownikiem Barcy od 2010 roku.

Ten drugi jest związany z Dumą Katalonii od 2014 roku, kiedy to zaczął pracę jako dyrektor ds. relacji instytucjonalnych. W 2015 został szefem wszystkich sekcji sportowych, a w 2017 z jego kompetencji została wyłączona piłka nożna.

Tymczasowym zastępstwem dla Pontiego i Solera mają być odpowiednio Cristina Belleoque i Oscar Grau. Niektóre źródła donoszą, że Laporta i jego zespół doceniają pracę Grau. Jeśli chodzi o posadę dyrektora generalnego, to ma ona zostać objęta przez Ferrana Revertera. Niestety jego umowa z Media Markt obowiązuje jeszcze do końca czerwca bieżącego roku.

Poza dwoma wyżej wymienionymi ze swoją funkcją może pożegnać się również Patrick Kluivert, który od 2019 roku sprawuje funkcję dyrektora futbolu młodzieżowego. Jego umowa wygasa wraz z końcem tego sezonu, ale niewykluczone jednak, że pozostanie na swoim stanowisku. Według Mundo Deportivo były piłkarz Barcy miał zostać zapytany, czy czułby się dobrze w innym miejscu obszaru sportowego, bliżej pierwszej drużyny.

Potencjalnym następcą Brazylijczyka miałby być Jose Ramon Alexanko. Starsi kibice mogą kojarzyć go z Dream Teamu Cruyffa, którego był kapitanem. Poza tym pracował już w klubie, w sekcji młodzieżowej, za poprzedniej kadencji Laporty. Do tego był również dyrektorem w Valencii.

źródła: Mundo Deportivo, AS, RAC1


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV
OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W STS TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *