Zmiany personalne i organizacyjne w Legii Warszawa

Dariusz Mioduski

Dariusz Mioduski (prezes Legii Warszawa) / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)


W czwartek potwierdziły się doniesienia medialne dotyczące Legii Warszawa. Stołeczny klub potwierdził to w oficjalnym komunikacie.

Poniżej pełna informacja:

24.02.2022 roku nastąpiły zmiany w Zarządzie Legia Warszawa S.A.

W skład zarządu wchodzą:

• Dariusz Mioduski – prezes
• Marcin Herra – wiceprezes zarządzający, odpowiedzialny za cały obszar organizacyjny, komercyjny, komunikacyjny Klubu
• Jarosław Jurczak – wiceprezes ds. finansowych i prawnych

– Dla każdego kibica Legii dzisiejsza sytuacja jest wyjątkowo trudna. Oprócz niezmiennego wsparcia Kibiców dla drużyny, Klub potrzebuje skutecznego działania, aby przezwyciężyć obecny kryzys. Dotyczy to zarówno aspektów sportowych, organizacyjnych jak i komunikacyjnych. Z tego powodu wprowadzamy istotne zmiany w zakresie struktury, podziału odpowiedzialności, a także personaliów. Do Zarządu Klubu dołącza Marcin Herra, który posiada bogate doświadczenie w skutecznym działaniu w trudnych i złożonych przedsięwzięciach sportowych, organizacyjnych oraz biznesowych. Marcin Herra będzie pełnił funkcje wiceprezesa zarządzającego – mówi Dariusz Mioduski, prezes i właściciel Legii Warszawa. – W Zarządzie pozostaje Jarosław Jurczak, który będzie odpowiadał za sprawy finansowe i prawne. Chcę również podkreślić, że Jacek Zieliński, po powołaniu w grudniu 2021 roku na stanowisko dyrektora sportowego odpowiada za cały pion sportowy i będzie regularnie uczestniczył w posiedzeniach Zarządu w celu zapewnienia udziału w kluczowych decyzjach podejmowanych przez Klub. Jednocześnie dziękuję Tomaszowi Zahorskiemu za dotychczasową pracę w zarządzie. Jego zaangażowanie na rzecz klubu będę chciał wykorzystać w projektach rozwojowych realizowanych w ramach grupy – dodaje Dariusz Mioduski.

4 marca Marcin Herra przedstawi plan działań na najbliższy okres w obszarach, za które odpowiada.

Obecnie Klub koncentruje się na najbliższym meczu Legii Warszawa, który odbędzie się w piątek, 25.lutego.

 Powrót klubu do wygrywania jest dla nas absolutnym priorytetem. Zależy mi na pełnej mobilizacji naszego zespołu i cały czas pracuję nad dalszymi zmianami w części sportowej Klubu. Jestem przekonany, że już wkrótce będziemy w stanie zobaczyć efekty podejmowanych działań. To, czego dziś potrzebujemy najbardziej, to czas oraz wsparcie ze strony naszych kibiców – mówi Jacek Zieliński.

Źródło: Legia Warszawa


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.