Możliwa zmiana przepisów w Europie!

UEFA

UEFA.com

Jak bumerang powraca dyskusja o zniesieniu zasady przewagi bramek na wyjeździe.

Jak podaje Sky, UEFA będzie obradować w czwartek, czy ta zasada przynosi więcej szkody czy pożytku dla współczesnych rozgrywek europejskich. Według zwolenników zmian, łatwiej jest zdobyć gola na terenie rywala teraz, niż kilkadziesiąt lat temu i czasami ta reguła niesłusznie przesądza o zwycięzcy dwumeczów.

Opozycjoniści natomiast twierdzą, że taka zmiana również nie byłaby sprawiedliwa – wiele spotkań kończyłoby się rzutami karnymi, które nie przez wszystkich są uważane za najbardziej sprawiedliwy sposób wyłonienia wygranego.

Przed wprowazeniem tego rozwiązania, w przypadku remisu w dwumeczu rozgrywano dodatkowy mecz, jeśli on także nie wyłonił zwycięzcy, rzucano monetą.

W 2017 roku AS Monaco korzystając z obecnego przepisu pokonało Manchester City w Lidze Mistrzów, co bardzo zdenerwowało Gary’ego Linekera.

Czy zmiany zostaną przeforsowane? Przekonamy się już niebawem.


Sprawdź również inne informacje o Mistrzostwach Świata 2022, wśród których dostępne są m.in. aktualności MŚ 2022, informacje o tym gdzie oglądać poszczególne mecze, które prezentujemy w dziale transmisje MŚ 2022, a także typy na MŚ 2022 i szczegóły o obstawianiu MŚ 2022.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.