Zmiana na ławce trenerskiej Augsburga

źródło: https://www.spiegel.de/

Według niemieckiego magazynu “Kicker”, Heiko Herrlich w związku ze słabą passą Augburga ma stracić posadę. Magazyn ustalił już nawet kto może być nowym szkoleniowcem Roberta Gumnego i Rafała Gikiewicza. Chodzi o Markusa Weinzierla.

Heiko Herrlich pełni obowiązki szkoleniowca Augsburga od marca ubiegłego roku. W zeszłym sezonie dzięki jego pracy zespół uniknął spadku kończąc na 15. miejscu, czyli ostatnim, które można określić mianem w pełni bezpiecznego. W tym sezonie zespół z Bawarii radził sobie z Herrlichem za starami bardzo dobrze, ale do czasu. Podczas ostatnich 13 konfrontacji drużyna triumfowała zaledwie trzykrotnie co doprowadziło do tego, że spokojne położenie w tabeli zostało utracone. Na chwilę obecną Augsburg zajmuje w stawce miejsce nr. 13 z 4-punktową przewagą nad Arminią Bielefeld, która jest na pozycji barażowej.

Władze klubu nie są w pełni przekonane, iż Heiko Herrlich podoła zadaniu i utrzyma zespół w najwyższej klasie rozgrywkowej. Jak informuje “Kicker”, rozmowy są już na dosyć dalekim etapie, a klamka rzekomo już zapadła i Heiko Herrlich niedługo pożegna się z posadą. Głównym kandydatem do zastąpienia 49-latka jest Markus Weinzerl. Niemiec jest bezrobotny od dwóch lat, kiedy to stracił posadę w VFB Stuttgart. Przyczynił się wtedy bardzo do tego, że zespół pożegnał się w tamtym sezonie z Bundesligą. Bardzo istotnym argumentem, który może skłonić władze klubu do zatrudnienia Weinzerla jest jednak fakt, że prowadził on w przeszłości zespół Augsburga w latach 2012-2016. Zapracował sobie wówczas na spore uznanie w klubie. Grał z nim nawet w pucharach w sezonie 15/16, gdy odpadł po porażce z Liverpoolem w 1/16 Ligi Europy.

Augsburg ma do rozegrania jeszcze 3 spotkania w tym sezonie Bundesligi. Rywalami Gumnego i Gikiewicza będą kolejno VFB Stuttgart, Werder Brema i Bayern Monachium.


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *