Zlatan Ibrahimović z nowym kontraktem – Będzie grał po 40-tce
Nowy kontrakt podpisany przez Zlatana Ibrahimovicia z Milanem sprawi, że Szwed dołączy do zacnego grona czterdziestolatków grających w Serie A.
Zlatan podpisał roczny kontrakt, dzięki czemu będzie mógł występować na boiskach Serie A po ukończeniu 40 lat.
- AC Milan to klub, w którym Zlatan rozegrał najwięcej spotkań występując na boiskach Serie A. Po zdobyciu 84 bramek w 130 występach w barwach Rossonerich, szwedzki napastnik będzie kontynuował przygodę z czerwono-czarnymi.
- Saga trwa dalej @acmilan - napisał Zlatan na swoim oficjalnym profilu na Instagramie.
Warto przypomnieć, że utytułowany zawodnik do Milanu dołączył w grudniu 2019 roku. W 25 spotkaniach zdobył 17 bramek, dzięki czemu w lutym przekroczył barierę 500 zdobytych goli w swojej długoletniej przygodzie z piłką nożną.
Urodzony 3 października 1981 roku Zlatan podpisał roczny kontrakt z Milanem, dzięki czemu będzie mógł dołączyć do grona czterdziestolatków, którzy występowali w Serie A.
Francesco Totti w trakcie 24-letniej przygody z piłką występował w barwach AS Romy. Na emeryturę przeszedł w 2017 roku w wieku 40 lat mając na swoim koncie 708 występów, w których zdobył 307 bramek.
Obrońca Interu Javier Zanetti przeszedł na emeryturę po 19 latach. Rozegrał 857 spotkań prowadząc niezwyciężoną defensywę włoskiego klubu w 2010 roku.
Paolo Maldini w trakcie 24 letniej przygody z piłką nożną rozegrał 902 spotkania. W barwach Milanu, dla którego zdobył pięć pucharów europejskich.
Gianluigi Buffon w wieku 43 lat wciąż występuje na boiskach Serie A reprezentując Juventus.
- Jesteśmy młodym zespołem - powiedział Ibra na początku sezonu Serie A. Trochę podnoszę średnią, ale oni sprawiają, że czuję się młodo. Ciężko pracujemy, w coś wierzymy i są efekty. Jesteśmy głodni.
-

AktualnościGuardiola: „Jeśli nie wierzycie w odwrócenie z Realem Madryt, zostańcie w domu”Nowacki / 16 marca 2026, 17:26
-


AktualnościArne Slot po remisie 1:1 z Tottenhamem: "Normalne, że kibice wygwizdują zespół"Nowacki / 16 marca 2026, 16:49
-


AktualnościJoan Laporta po reelekcji: priorytety Barcelony do 2031, współpraca z Yuste i otwarte drzwi dla MessiegoNowacki / 16 marca 2026, 16:02
-


AktualnościPedro Neto w kręgu zainteresowań Barcelony - uniwersalny skrzydłowy ChelseaNowacki / 13 marca 2026, 17:43
-

AktualnościSemenyo i Guardiola nagrodzeni w Premier League za luty. Solanke z bramką miesiąca za "skorpiona"Nowacki / 13 marca 2026, 16:55
-

AktualnościBorussia Dortmund rozstaje się z Niklasem Süle i Salihem Özcanem - kontrakty nie będą przedłużaneNowacki / 13 marca 2026, 16:22































