Zlatan Ibrahimović współwłaścicielem Hammarby IF

Zlatan Ibrahimovic

Zdjęcie: https://www.foxsportsasia.com/

 Klub szwedzkiej ekstraklasy Hammarby IF potwierdził, że jego współwłaścicielem został Zlatan Ibrahimović. Tym samym została rozwiązana zagadka tajemniczego postu, który piłkarz opublikował na swoim instagramowym profilu.

Słynny napastnik został współwłaścicielem, kupując część udziałów od koncernu AEG Sweden, który dotychczas posiadał pakiet kontrolny. 38-latek będzie posiadał  25 procent akcji klubu.

To dla nas wciąż nowość, ale oczywiście jest to bardzo ekscytujące. To dla nas dobry czas. W ostatnich latach dokonaliśmy wielu zmian, a w przyszłym sezonie zagramy w europejskich pucharach. Wprowadzimy do klubu taką osobę jak Zlatan, z pasją i mentalnością zwycięzcy. Jest jednak zbyt wcześnie, aby mówić o jego roli w klubie. Jednak wyraźnie widać, że ta współpraca ma potencjał – mówi szef Hammarby, Richard von Yxkull.

Sam Zlatan również skomentował całą sytuację i nie ukrywał swojej ekscytacji z rozpoczęcia nowej przygody.

Hammarby to fantastyczny klub z pasjonującymi kibicami. Ma wielki szacunek zarówno w Sztokholmie, jak i w Szwecji. Jestem pod wrażeniem tego, co ten klub zrobił w ostatnich latach zarówno na boisku, jak i poza nim. Możliwość dołączenia i rozwijania Hammarby jest ekscytująca – przekazał Ibrahimović.

Ibrahimović aktualnie nie jest związany z żadnym zespołem. Na początku listopada Szwed pożegnał się z LA Galaxy, w którym występował nieprzerwanie od 2018 roku. W tym czasie w 52 meczach ligi MLS zdobył 56 bramek.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *