Zinedine Zidane obejmie stery reprezentacji Francji?! “Pojawiły się pewne niepewności”

Zinedine Zidane

Zdjęcie: foxsportsasia.com/

“Marca” podaje, że Zinedine Zidane jest jednym z głównych kandydatów do przejęcia posady selekcjonera reprezentacji Francji.

Po klęsce reprezentacji Francji na EURO 2020 zaczęły pojawiać się spekulacje, jakoby miało dojść do zwolnienia bądź rezygnacji Didiera Deschampsa. Oficjalnie nie ma tego tematu, a prezes francuskiej federacji mówi, że taki scenariusz nie jest nawet rozpatrywany.

“Marca” twierdzi jednak, że temat zmiany na stanowisku selekcjonera jest jak najbardziej aktualny. Według gazety w federacji “pojawiły się pewne niepewności” dotyczące pracy Deschampsa. Jest to spowodowane szybkim odpadnięciem z mistrzostw Europy, ale także wieloma “brudami”, jakie zaczęły wychodzić na światło dzienne po meczu ze Szwajcarią. Francuscy zawodnicy zaczęli narzekać na wszystko, nawet hotel był zły.

Faworytem do objęcia sterów Francji jest oczywiście obecnie bezrobotny Zinedine Zidane. Trener zrezygnował z pracy w Realu Madryt prawdopodobnie z powodu zmęczenia ciągłym kontaktem z zawodnikami i wielkim stresem dotykającym go co tydzień. W reprezentacji Francji uniknąłby tych czynników. Jednocześnie ciągle byłby “pod prądem” i miałby bardzo prestiżowe miejsce w światowej piłce.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.