NA GORĄCO

Zimowe okienko transferowe nachodzi! Co może się wydarzyć?

13 grudnia 2017, 20:20 | Foto: | Autor: Grzegorz Czerniecki
Zimowe okienko transferowe nachodzi! Co może się wydarzyć?
La Liga
0

Zaledwie 20 dni pozostało do rozpoczęcia okna transferowego w Hiszpanii. 20 zespołów LaLiga ma określone cele, uwzględniając obecny stan w tabeli oraz to jak chcą ten sezon zakończyć. Niektórzy z nich potwierdzili już kilka podpisów: Vitolo i Diego Costa (Atlético), Arana (Sevilla), Ignasi Miquel (Málaga) i Orellana (Eibar). Przewiduje się wiele ruchów, prowadzonych przez dwie główne czołowe drużyny – Real Madryt i FC Barcelona. 


Alavés musi się postarać, aby podpisać kontrakty ze swoimi dwoma lub trzema najlepszymi piłkarzami. Oskar Romero może powróci do Chin po zakończeniu tego sezonu. Katai może być kolejnym z tych, którzy mogą opuścić klub w najbliższym czasie. Władze szukają przede wszystkim zawodników do środka pola, do gry z przodu i  z boku.


Klub oprócz Kepy będzie mógł opuścić Kike Sola. Gdyby tak się stało, Ziganda skorzysta z usług Herrerína, a także z Unaia Simóna. Napastnik spędził na boisku tylko jedną godzinę w pierwszym meczu Pucharu i nie wchodzi do drużyny. W tym tygodniu zapadnie decyzja, czy klub zdecyduje się na transfer zawodnika: Igor Angulo oraz Cristian Ganea. Wydaje się, że zainteresowanie tym pierwszym jest większe, podczas gdy w klub drugiego może życzyć sobie za swojego zawodnika znaczną ilość pieniędzy.


Atletico oczekuje przybycia Diego Costy i Vitolo jako zimowych wzmocnień. Simeone ma również nadzieje,ze z klubu nie odejdzie Sime Vrsaliko. Natomiast Gaitán i Vietto to nazwiska umieszczone na liście sprzedaży, czekają oni na oferty. Lautaro Acosta przyjedzie latem.


Zima w Katalonii może być bardzo interesująca. Całkiem prawdopodobne jest, że Arda Turan oraz Javier Mascherano mogą odejść. W przypadku tego drugiego władze chcą, aby obrońca pozostał na Camp Nou ze względu na liczną ilość kontuzji w strefie defensywnej. Klub działa także z sprawie pomocnika, którym może być Coutinho.


Klub poszukuje graczy do środka pola, kogoś kto może grać także na skrzydłach oraz napastnika. Odejście Campbella jest niemal przesądzone. W pierwszej kolejności próbowano podpisać kontrakt z Hectorem Moreno z Rzymu, choć cała operacja jest bardzo skomplikowana. Pozytywną informacją jest przybycie Rubéna Castro.


Odejście Maxiego Gomeza do Chin wydaje się kwestią czasu, co nie oznacza na razie przybycia jakiegokolwiek wzmocnienia. Unzúe nalegał, że nie chce więcej zawodników, mimo że ma aż tak dużej kadry. Emre Mor i Guidetti mogą wiele zyskać po odejściu Urugwajczyka.


Deportivo nie ma zbyt wielu środków w swoim budżecie, są ograniczenie w ruchach transferowych oraz podpisywania kontraktów. Odejście Arribasa do Meksyku może wiele zmienić w środku pola. Niemal pewne jest też odejście Przemysława Tytonia.


Podczas gdy Orellana jest już zintegrowany z grupą, Eibar szuka środkowego pomocnika oraz kogoś do gry na skrzydle. Podobnie jak wiele zespołów, Eibar interesuje się Rubénem Pardo (Real Sociedad). Na liście życzeń  znajdują się takie nazwiska jak: Gálvez, Bebé i Cristian Rivery.


Ani menadżerowie sportowi, ani trener Espanyolu nie opowiadają się za transferami w połowie sezonu, nie oczekuje się wiec podpisania jakichkolwiek kontraktów. Jednakże są gracze, którzy mogą pod koniec roku klub opuścić: Álvaro Vaquez, Diop oraz Hernán Pérez.


Uraz Markela Bergary, który będzie miał dwa miesiące wolnego, może przyspieszyć przybycie pomocnika. W Japonii donoszono, że klub z Katalonii jest zainteresowany Kenyu Sugimoto (Cerezo Osaka). Atakujący Chuli jest blisko odejścia z zespołu.


Girona mogłaby wzmocnić się pod względem ofensywnym. Z opuszczeniem klubu są łączeni opcje Olunga, Boulaya i Eloi Amagat.


Oprócz odejścia Vitolo klub będzie mógł opuścić Hernán Toledo, który nie miał szans na regularną grę. Przybycie nowego trenera Almirona, może oznaczać przybycie pomocnika Marcone (Lanús). Władze poszukują również napastnika.


Klub interesuję się Roberem Ibanezem z Valencii. Poszukują również pomocnika i napastnika. W zależności od tego, kto się pojawi na liście życzeń zostaną podjęte odpowiednie kroki.


Klub Granota kontynuuje poszukiwanie napastnika. Jest to zadaniem priorytetowym ponieważ powrót Ünala do Villarreal spowoduje, że zespół pozostanie bez klasycznej dziewiątki. Ponadto, po kontuzji Ivána Lópeza klub jest bliski finalizacji transferu Coke (Schalke).


Zastąpienie kontuzjowanego Juankara może być ciężkim zadaniem. Na szczęście klub podpisał kontrakt z obrońcą Ignasi Miquel (Lugo). Ponadto władze szukają również pomocnika. Celem jest Rubén Pardo (Real Sociedad), Roque Mesa (Swansea) i Maksimovic (Valencia). Celem jest również pozyskanie napastnika. Jeśli chodzi o piłkarzy, którzy mogą pożegnać się z Malagą są to między innymi: Jony, Ontiveros, Cifu, Cenk Gönen, In-Nesyri i Cecchini .


Operacja Kepa weszła w stan zaawansowany.  Dodatkowo ,,Królewscy” chcą pozyskać napastnika. Głównymi kandydatem jest Mauro Icardi (Inter). Gdyby jednak Argentyńczyk nie przeszedł do Hiszpanii opcją rezerwową jest Timo. Werner i Fiodor Smołow.


Real nie planuje nikogo pozyskiwać podczas okienka trans.ferowego, mimo odejścia Carlosa Veli do Stanów Zjednoczonych i bardziej prawdopodobnego odejścia Rubena Pardo do innego zespołu LaLigi.


Wraz z przybyciem brazylijskiego lewego obrońcy Guilherme Arany, Walter Montoya opuści Andaluzję. Pod wielkim znakiem zapytania jest transfer Stevena N’Zonziego. W każdym razie Sevilla zawsze ma niespodzianki na rynku. Zawodnicy, jacy mogą się pojawić zimą będą doświadczeni w grze na pozycjach: środek pola, prawa obrona i prawa strona ofensywy, bowiem takich graczy potrzebuje Eduardo Berizzo.


Marcelino potrzebuje pomocnika i napastnika. Pierwszą wskazówką był Sandro Ramirez (Everton), który nie znajduje się w planach trenera z Liverpoolu. Jeśli chodzi o graczy, którzy pożegnają się z zespołem są to:  Orellana oraz Róber Ibáñez.


W tym sensie będzie to jedna z najbardziej stabilnych drużyn. Do klubu powróci Enesa Unal z Levante. W obecnej sytuacji może mieć spore szanse na grze w pierwszym składzie, biorą pod uwagę, że kontuzjowani są Carlos Bacca oraz Nikola Sansone.

Analiza oparta na podstawie informacji Hiszpańskiego dziennika MARCA

Comments are closed.

Przejdź do paska narzędzi