Zidane: Madridista zawsze wierzy, że możemy odwrócić sytuację

Zinedine Zidane

Zdjęcie: Jose Breton- Pics Action/shutterstock

Zinedine Zidane po wygranym spotkaniu La Ligi przeciwko Getafe pojawił się konferencji prasowej. Trener odniósł się między innymi do sytuacji w tabeli ligowej.

Chcę zapytać pana o pierwszą zmianę w 55. minucie i wejście Arribasa. Widzieliśmy na tablicy numer 20 [Viníciusa], ale boisko opuścił Marvin i na prawym wahadle zameldował się Vinícius. Czy myślał pan o zdjęciu Viníciusa?

“Tak, mieliśmy go zdjąć, ale urazu doznał Marvin. Zmieniliśmy więc plan.”

Czy to decyzja tylko na ten mecz? Czy po tym występie może pan być zachęcony do stawiania na takie ustawienie częściej? Zobaczymy Real Madryt w tym systemie w innych meczach, także z Ramosem jako stoperem?

“Cóż, dzisiaj zrobiliśmy to, bo musieliśmy dostosować się do sytuacji. Mamy wiele braków. Przy tym świetnie zinterpretowaliśmy mecz, nie musieliśmy się za bardzo napracowywać i cieszę się z zawodników, bo to nic łatwego, a poradzili sobie świetnie, szczególnie w obronie.”

W tym momencie tracicie do Atleti 5 punktów, mając dwa mecze rozegrane więcej. Czy po wczorajszym remisie Atletico widzi pan u nich oznaki słabości i możliwość zbliżenia się do nich bardziej?

“To niczego nie zmienia. My robimy swoje. Zostaje nam do zdobycia 51 punktów. Tydzień temu mówiłem wam to samo, że my skupimy się na sobie, na swojej walce. Musimy kontynuować naszą pracę bez patrzenia na innych. Trzeba iść dalej. To dobre zwycięstwo, mamy dwie wygrane z rzędu i mocno tego potrzebowaliśmy, szczególnie przy tylu brakach. “

Niektórzy kibice uważają, że ta liga jest już niemożliwa do wygrania przez Królewskich. Jakie ma Pan dla nich przesłanie?

“Nie sądzę, że jest madridista, który uważa, że przegramy ligę. Nie. Jest właśnie odwrotnie [śmiech], madridista zawsze wierzy, że możemy odwrócić sytuację. Spróbujemy to zrobić. Będziemy mieć trudności, to jest jasne. Zostaje wiele meczów, daleko do końca ligi, jest przed nami wiele spraw i idziemy krok po kroku.”

Dzisiaj rywale praktycznie w ogóle wam nie zagrozili. Co się zmieniło? Nastawienie graczy? Taki był wpływ innego systemu? Widzimy solidniejszy Real.

“Wszystko po trochu miało znaczenie, ale dzisiejsze nastawienie było wzorowe. Myślę, że świetnie zinterpretowaliśmy mecz, nie mieliśmy wiele problemów i to mówi wiele o tych piłkarzach i tej kadrze. Cóż, trzeba iść dalej. Powtarzam się, gadam to samo [śmiech], ale musimy robić właśnie to.”

Czy nieobecność Isco w jedenastce wynikała z decyzji czysto trenerskiej? Czy jego problemy fizyczne uniemożliwiły mu grę przez 90 minut?

“Tak, nie mógł zagrać. Trenował tylko raz z drużyną. Potem wszedł w trakcie meczu, na kwadrans czy trochę więcej i idziemy powoli. Chodziło tylko o to, trenował z nami tylko jeden dzień.”

tłumaczenie: realmadryt.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *