Zespół Jana Bednarka nie dał rady Evertonowi

Everton

W ostatnim meczu 26. kolejki angielskiej Everton podejmował na swoim boisku ekipę Southampton. Drużyna Jana Bednarka nie dała rady zespołowi Carlo Ancelottiego przegrywając pojedynek na Goodison Park 1:0.

Everton otworzył wynik tego spotkania już w dziewiątej minucie. Richarlison otrzymał świetne prostopadłe podanie, po czym dryblingiem przeszedł bramkarza. Jedyne co mu zostało to umieścić piłkę w pustej bramce rywali. Mimo tego “The Toffees” nie zamierzali zwalniać tempa. Na dwadzieścia minut przed końcem pierwszej połowy futbolówka znowu zatrzepotała w siatce Southampton. Tym razem strzelcem był Kean, który wygrał pojedynek główkowy z jednym ze swoich przeciwników. Jednak po weryfikacji z systemem VAR sędziowie dopatrzyli się w tej akcji spalonego,  przez co to trafienie nie mogło zostać uznane. Do momentu zejścia do szatni na murawie dominowała mocna walka w środku pola.

Southampton bez pomysłu

Po zamianie stron bardzo dobrze prezentował się środek pola ekipy gospodarzy. Zarówno Sigurdsson, który w tym spotkaniu nosił na ramieniu opaskę kapitana, jak i Doucoure bez problemu ogrywali pomocników drużyny gości. Gra często była przerywana przez faule zawodników Southampton, którzy musieli uciekać się do nieczystych zagrań, by powstrzymać nieustające ataki przeciwników. Najczęściej podczas tych starć najczęściej cierpiał zdobywca bramki – Richarlison. Mimo tego arbiter tego spotkania pierwszą żółtą kartkę pokazał dopiero w 77. minucie. Do końca meczu zespół Jana Bednarka nie potrafił znaleźć odpowiedzi na dobrą dyspozycję Evertonu. Pierwszy celny strzał przyjezdnych miał miejsce dopiero w ostatniej minucie  tego ligowego pojedynku. Przez nieporadność rywali podopieczni Carlo Ancelottiego wygrali to spotkanie 1:0. Dzięki temu “The Toffes” utrzymali swoje miejsce w pierwszej dziesiątce tabeli Premier League. Jednak następna kolejka może przynieść trudniejsze wyzwanie, ponieważ ekipa z Liverpoolu zmierzy się z Chelsea.