Zbigniew Boniek: Trener mówi, że taki właśnie mecz był mu potrzebny

Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

O meczu z Irlandią nie chce mi się za dużo mówić. Zagraliśmy słabo, niektórzy zawodnicy popracowali nie za dużo, zresztą spływają po meczu dane, z których widać, co i jak. No zdarza się mecz słabszy. – powiedział prezes PZPN, Zbigniew Boniek w rozmowie dla Sport.pl.

W pierwszej połowie w ogóle przeciwnika nie atakowaliśmy. Na własnym boisku. Powinniśmy byli to zrobić. Ale trener mówi, że taki właśnie mecz był mu potrzebny i ja to przyjmuję do wiadomości. Natomiast ja bym zapytał, ile my meczów towarzyskich zagraliśmy w ostatnich latach słabo? – uważa Boniek.

Może się czasami za bardzo sugerujemy metką przeciwnika. Zagraliśmy dobrze z Włochami, ale to drużyna która przeżywa wielki kryzys, przez ostatni rok wygrała tylko z Albanią, Liechtensteinem, Arabią Saudyjską, Izraelem. My się tego pierwszego naszego meczu po mundialu baliśmy, nie ma co ukrywać. Ale pierwsza połowa była bardzo dobra. Zagraliśmy z werwą, bardzo dobrze taktycznie. A druga połowa była gorsza. I to też może być rzeczą zupełnie naturalną na tym etapie. Bo jeszcze trochę czasu mamy, nasza chwila próby to eliminacje Euro. Liga Narodów jest ważna, ale ani porażki w niej, ani zwycięstwa, nie będą miały dla nas wielkich konsekwencji. A porażka w eliminacjach Euro będzie miała wielkie znaczenie. Dlatego dajmy tej reprezentacji trochę czasu na przygotowanie się. – zapewnia.

Cały wywiad do przeczytania w serwisie sport.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi