Zbigniew Boniek: Przekonaliśmy się, że z Arabią Saudyjską, to nie będzie spacer

Reprezentacja Polski

fifa.com

– Graliśmy z Meksykiem, drużyną, która w rankingu jest wyżej od nas. Na turniejach nigdy nie jest łatwo – mówił Zbigniew Boniek w “RMF FM” z Robertem Mazurkiem.

Za nami gorzki mecz otwarcia na mistrzostwach świata w Katarze. Meksyk nie postawił trudnych warunków, a to pozwoliło na dopisanie jednego punktu w grupie C. – Po takim meczu zawsze będzie niedosyt. Natomiast ja się nie dopisuję do partii tych, którzy ciągle narzekają. Graliśmy z Meksykiem, drużyną, która w rankingu jest wyżej od nas, drużyną, która grać potrafi. Na turniejach nigdy nie jest łatwo. To nie jest tak, że się zaczyna od zwycięstwa i kończy zwycięstwem – powiedział był prezes PZPN w “RMF FM”.

– W życiu bym nie wziął remisu ani z Meksykiem, ani z Arabią Saudyjską. Do wczoraj myśleliśmy, że z Arabią Saudyjską to nie będzie żaden mecz, tylko dopisane trzy punkty. Wczoraj przekonaliśmy się, że to nie będzie spacer – dodał.

Boniek przyznał, że trudno było wyróżnić kogokolwiek. – Bardzo skutecznie i mądrze grał Bereszyński. Krychowiak na pewno spełnił swoją rolę, nie była to gra piękna, ale walka. Krychowiak słynie z tego, że potrafi walczyć. Brakowało nam wczoraj jakości i radości z gry – zauważył.

Na koniec odniósł się do głośnych zatrzymań CBA – byłego sekretarza PZPN Macieja S. oraz członka zarządu federacji Jakuba T. – Trzeba podziękować prokuraturze, że tak się o Związek martwi. Pierwsze słyszę, że jest jakaś afera korupcyjna  w Polskim Związku Piłki Nożnej. Absolutnie nie wierzę w jakąkolwiek działalność korupcyjną – zakończył.

Reprezentacja Polski w sobotę w drugim zmierzy się na Education City Stadium w Al Rayyan z Arabią Saudyjską (godz. 14:00), która po wygranej z Argentyną (2:1) będzie faworytem.

źródło: rmf24.plDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.