Zbigniew Boniek o Paulo Sousie: Gdy kiedyś się spotkamy, chcę mu zadać kilka konkretnych pytań

Boniek

Zbigniew Boniek, Robert Lewandowski / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)


Zbigniew Boniek powiedział w “Przeglądzie Sportowym”, że wysłał wiadomość Paulo Sousie, gdy ten odchodził z kadry i chce mu zadać kilka konkretnych pytań.

Jeszcze nie opadł kurz po kompromitującej porażce z Belgią (1:6), który mocno odbił się na Czesławie Michniewiczowi. Remis z Holandią (2:2) poprawił nastroje, ale jest pewien niepokój przed wtorkowym rewanżem z Czerwonymi Diabłami.

– Wśród kibiców czy ekspertów zawsze będzie huśtawka nastrojów, ale powiedzmy sobie jasno, że pomijając sam fatalny wynik z Brukseli, był to lepszy występ niż wcześniejsze wygrane spotkanie z rezerwową Walią (2:1) – mówi były prezes w “PS”.

Jutro w kadrze rywali zabraknie m.in. Kevina de Bruyne, Romelu Lukaku czy Thomasa Meuniera. U nas wykluczony kartki jest Grzegorz Krychowiak. – Gdybyśmy w piłce chcieli się opierać tylko na zdrowym rozumie, wielu skończyłoby w szpitalu dla psychicznie chorych. Bez Roberta Lewandowskiego ta drużyna zawsze będzie miała więcej problemów, no ale pamiętam też mecz wyjazdowy w Lidze Narodów z Portugalią, w którym również go zabrakło. Potrzebowaliśmy co najmniej remisu, żeby być losowanym z pierwszego koszyka w eliminacjach EURO 2020 i było 1:1. Robert jest nieoceniony, lecz piłka nie znosi próżni – zaznacza Boniek.

Szybko zakończyła się przygoda Paulo Sousy w Brazylii. Po fatalnych wynikach we Flamengo Rio de Janeiro, cierpliwość władz została wyczerpana i bez skrupułów rozstano się z Portugalczykiem. – Ostatnią wiadomość wysłałem po zakończeniu pracy z reprezentacją Polski. Napisałem mu wtedy, że gdy kiedyś się spotkamy, chcę mu zadać kilka konkretnych pytań – zakończył.

źródło: przegladsportowy.pl /


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.