Zbigniew Boniek: Miałem odwagę postawić na Brzęczka

Zbigniew Boniek

Zbigniew Boniek / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Zbigniew Boniek był gościem ostatniego wydania programu “Cafe Futbol”. Były prezes PZPN odniósł się do sprawy, która już od wielu miesięcy jest obecna w strefie medialnej – tematu zwolnienia Jerzego Brzęczka z funkcji selekcjonera reprezentacji Polski.

Zbigniew Boniek zwolnił Jerzego Brzęczka w pierwszych miesiącach 2021 roku. Był to dość nieoczekiwany moment, bo kadra była w okresie przejściowym. Najbliższe mecze czekały ją w marcu. I nie były to byle jakie spotkania a eliminacje do Mistrzostw Świata w Katarze.

Po kilkunastu dniach oczekiwań Brzęczka zastąpił Paulo Sousa, ale przyczyny zwolnienia polskiego selekcjonera nie są do dziś znane. O to próbowali pytać Bońka uczestnicy programu “Cafe Futbol”.

– Miałem odwagę postawić na Brzęczka. Niestety pandemia, koronawirus, pewne dynamiki spowodowały napięcie społeczne i hejty. Wiele czynników spowodowało, że musiałem podjąć decyzję o zwolnieniu – mówił Boniek.

– Jurka lubię i szanuje. Jakbym szukał dobrego trenera, będąc w roli prezesa klubu Ekstraklasy, nie wahałbym się tego zrobić – dodał.

– Chciałbym napić się z Jurkiem kawy. Razem sporo przeżyliśmy, później coś się stało – zakończył.


ODBIERZ 1500 PLN I TYPUJ ZAKŁADY W SUPERBET.PL


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.