Serie A: Wygrana Juventusu z Sampdorią po problemach

Juventus

W niedzielne popołudnie Juventus pokonał Sampdorię Genoa 3:2. Dla “Starej Damy” to dopiero drugie zwycięstwo w sezonie 2021/22 po sześciu kolejkach ligowych.

Z mieszanymi uczuciami mecz kończył Paulo Dybala. Argentyńczyk otworzył wynik dla Juventusu już w dziesiątej minucie, ale kilka minut później musiał zejść z murawy przez kontuzję. Uraz oznaczałby kolejną przerwę napastnika w stosunkowo krótkim czasie. Jeszcze przed przerwą na 2:0 z rzutu karnego trafił Leonardo Bonucci.

Wynik był dość spokojny, ale Sampdoria zyskała kontakt jeszcze przed przerwą. Do siatki po strzale głową trafił Maya Yoshida.

W drugiej połowie na 3:1 trafił Manuel Locatelli, po raz pierwszy trafiając do bramki w barwach Juventusu. W końcówce jeszcze nieco emocji przyniosło trafienie Antonio Candrevy na 2:3. Ostatecznie Juventus obronił zwycięstwo.

Massimiliano Allegri tym razem dał odpocząć Wojciechowi Szczęsnemu. Dla Sampdorii cały mecz rozegrał Bartosz Bereszyński.

26.09.2021, godz. 12:30, 6. kolejka Serie A

Juventus – Sampdoria 3:2 (2:1)

10. Dybala (Locatelli), 43. Bonucci (kar.), 57. Locatelli (Kulusevski) – 44. Yoshida (Candreva), 83. Candreva (Adrien Silva)