Zawodnik grający w Lidze Mistrzów na celowniku Legii

źródło: https://twitter.com/Fradi_HU

Jak informuje portal “meczyki.pl”, Legia Warszawa zainteresowała się Marcelem Heisterem. Niemiecki zawodnik gra obecnie dla mistrza ligi węgierskiej – Ferencvárosu. Po sezonie jego kontrakt dobiega jednak końca.

Marcel Heister gra dla węgierskiego zespołu od lipca 2018 roku. Do tej poru z zespołem z Budapesztu dwukrotnie sięgał po mistrzostwo ligi, lecz trzeci tytuł drużyna już sobie zarezerwowała. Puchar za niego odbierze po sobotnim meczu w ramach ostatniej kolejki węgierskiej ekstraklasy.

Przez większość swego pobytu w stolicy Węgier Heister był bardzo ważną postacią w zespole Ferencvárosu. Było tak również na początku tego sezonu, kiedy to Ferencváros zdobył upragniony awans do Ligi Mistrzów. Mistrzowie Węgier walczyli w ramach rozgrywek Champions League w trudnej grupie, w której podejmowali Juventus, FC Barcelonę oraz Dynamo Kijów. Zajęli w niej ostatnie miejsce zdobywając jeden punkt, który przysługiwał im za remis z ukraińskim zespołem. Heister wystąpił we wszystkich sześciu meczach fazy grupowej.

W lidze węgierskiej wystąpił on w 23 meczach, w których zdobył jedną bramkę i zaliczył trzy asysty. Ostatnio jednak stracił miejsce w pierwszym składzie swojego zespołu, a w ostatnich dwunastu spotkaniach zagrał tylko czterokrotnie. Coraz częściej mówi się zatem o jego potencjalnych przenosinach. Zmiana otoczenia zapewne byłaby dla Heistera korzystna, podobnie jak dla Legii, która latem zacznie walkę o upragnioną Ligę Mistrzów. W tej walce każde wzmocnienie i poszerzenie kadry w zespole Czesława Michniewicza będzie na wagę złota.


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *