Zakażenia koronawirusem w reprezentacji Polski U-21, obaj piłkarze Legii Warszawa

Liga Narodów , piłka / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Przeprowadzone badania na obecność Covid-19 w reprezentacji Polski do lat 21 dały wynik pozytywny u dwójki piłkarzy oraz trzech członków sztabu szkoleniowego.

Reprezentacja młodzieżowa przygotowuje się do ostatniego meczu w eliminacjach. Drużyna Maciej Stolarczyka na zakończenie el. EURO U-21 podejmie na stadionie Widzewa Łódź rówieśników z Łotwy. Kadrę opuściło już dwóch zawodników z powodu zakażenia koronawirusem. Obaj to zawodnicy Legii Warszawa. Niedawny bohater „Wojskowych” z hitu 9. kolejki PKO Ekstraklasy – Kacper Skibicki oraz golkiper Cezary Miszta.

– Pozytywne wyniki badania uzyskało trzech członków sztabu szkoleniowego. Wszyscy, zgodnie z obowiązującymi procedurami, zostali odizolowani od reszty zespołu. Pozostali zawodnicy i członkowie sztabu szkoleniowego uzyskali wynik negatywny. W czwartek wszyscy obecni na zgrupowaniu przejdą kolejne badania – poinformował związek.

Dalsza część newsa pod materiałem wideo

Selekcjoner kadry zdecydował się nie powoływać Kamila Grabary, który miał mocną pozycję u Czesława Michniewicza. – Takie jest życie trenera, to ciągłe wybory. Naturalna kolej rzeczy, akurat w tym momencie zapadła taka decyzja. Nieco spoglądam także w przyszłość, stąd powołania dla młodszych bramkarzy. Najważniejsze jest jednak to, co tu i teraz, więc skupiam się przede wszystkim na starciu z Łotwą – tłumaczył później. Przypomnijmy, iż szanse na awans na przyszłoroczne mistrzostwa Europy po fatalnych wynikach w październiku są iluzoryczne.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.