Bundesliga nie będzie pokazywana w telewizji, na rynek wchodzi nowa platforma

fcbayern.com

Wszystko wskazuje, że od sezonu 2020/21 nie będzie można śledzić rozgrywek Bundesligi za pośrednictwem telewizji. Nowa platforma, która wchodzi do Polski wykupiła prawa na cztery sezony.

Od kampanii ligowej 2017/2018 transmisje z meczów niemieckiej ligi, zarówno 1. jaki i 2. Bundesligi przeprowadzane są w kanałach „Eleven Sports”, a część meczów pokazywana jest również w „Canal+”. Teraz te prawa wygasają i na rynek z przytupem wchodzi platforma streamingowa, która pochwaliła się nabyciem Bundesligi na wyłączność.

Umowa ze skandynawską grupą obowiązywać będzie przez cztery najbliższe sezony. – Prawa do Bundesligi należą do najlepszych praw sportowych w Polsce. Ta umowa pokazuje, jakie mamy ambicje związane z Viaplay. Naszym celem jest zajęcie wiodącej pozycji w Polsce. Wizją NENT Group jest zostanie wiodącą europejską firmą zajmującą się transmisją strumieniową. Polscy widzowie mogą spodziewać się ciekawej i niedrogiej usługi – powiedział Anders Jensen, prezes i dyrektor generalny NENT Group.

Dalsza część newsa pod materiałem wideo

– Wizją NENT Group jest stanie się europejskim liderem streamingu, a polscy widzowie mogą oczekiwać odkrycia atrakcyjnego i konkurencyjnego cenowo serwisu – dodał. Utrata praw do relacjonowania spotkań związanych z Robertem Lewandowskim będzie odczuwalnym ciosem dla TV. Według pojawiających się plotek, za dwa tygodnie w „Canal+” pojawią się z kolei rozgrywki Ligue 1, które od lat nie były pokazywane w Polsce.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.