Zając: Potrafiliśmy być skuteczni i wywalczyć zwycięstwo

fot. Sebastian Wiciński / Wisła Płock S.A.

– Ten mecz pokazał, że łatwiej jest zdobywać bramki jeżeli staramy się być cierpliwi w rozgrywaniu piłki, odbierać futbolówkę na połowie przeciwnika, udaje się nam realizować założenia i funkcjonujemy jako zespół – mówi Bogdan Zając.

Po trzech porażkach z rzędu, tym razem Jagiellonia w przekonujący sposób ograła u siebie płocką Wisłę (5:2). – Czy to był nasz najlepszy mecz? Z tym do końca się nie zgodzę, ale na pewno było to dobre spotkanie. Skąd zmiana mentalna? Pracujemy cały czas nad jakością piłkarską, nad mentalem. W innych spotkaniach też były dobre fragmenty, dużo dobrych momentów w naszej grze, ale niestety błędy powodowały, że przegrywaliśmy te mecze. Wtedy wszystko oceniane było negatywnie – powiedział szkoleniowiec.

– Natomiast w dzisiejszym spotkaniu, w którym wszystko nam się układało, patrzymy nie tylko na pozytywy. Na przykład ja w tym meczu widziałem dużo złych momentów, nad którymi musimy pracować, z czego zdajemy sobie sprawę. Ważne, że w tak trudnym spotkaniu, to był jak mówię wyrównany mecz, potrafiliśmy być skuteczni i wywalczyć zwycięstwo, które daje nam dużo pewności siebie – dodał.

Trener “Jagi” nie odpowiedział jednoznacznie, czy Ivan Runje wróci na Stal Mielec oraz kto zastąpi zawieszonego za nadmiar żółtych kartek Bogdana Tiru. – To nie jest łatwa sprawa z powrotami zawodników po chorobach. Sytuację zdrowotną poszczególnych piłkarzy analizujemy z dnia na dzień, a decyzje będą należeć przede wszystkim do lekarzy. Wykonany musi być szereg badań, który pokaże, czy zawodnik może podejmować wysiłek. Będziemy analizować jaka jest sytuacja. Jeżeli Ivan będzie do dyspozycji z pewnością skorzystamy z takiej opcji – przyznał.

 – Ten mecz pokazał, że łatwiej jest zdobywać bramki jeżeli staramy się być cierpliwi w rozgrywaniu piłki, odbierać futbolówkę na połowie przeciwnika, udaje się nam realizować założenia i funkcjonujemy jako zespół. Kilka dobrych skoków pressingowych, kilka cierpliwie rozegranych akcji oraz kilka szybkich ataków spowodowało to, że mogliśmy skutecznie finalizować akcje – zakończył Zając.

źródło: jagiellonia.pl / własne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


x