NA GORĄCO

Zagłębie Sosnowiec pozyskało dwóch Słowaków

1 stycznia 2019, 10:57 | Foto: MIkołaj Barbanell (Piłkarski Świat) | Autor: Bartłomiej Wrzesiński
Zagłębie Sosnowiec pozyskało dwóch Słowaków
Ekstraklasa
0

Bardzo aktywnie w nowy rok weszli włodarze Zagłębia Sosnowiec. Beniaminek Lotto Ekstraklasy pozyskał z dobrze znanego nam Spartaka Trnava dwóch Słowaków – 32-letniego obrońcę Martina Tótha oraz 29-letniego pomocnika Lukáša Greššáka.

Obaj zawodnicy podpisali z Zagłębiem półroczne umowy zawierające klauzulę przedłużenia o kolejny rok w przypadku utrzymania się drużyny z Sosnowca w Lotto Ekstraklasie. Na ten moment wydaje się to być bardzo dużym wyzwaniem – Zagłębie po 20. rozegranych kolejkach zgromadziło zaledwie dwanaście punktów i zajmuje ostatnie miejsce w lidze, ze stratą sześciu punktów do bezpiecznej strefy.

Tóth był piłkarzem Spartaka od sezonu 2013/2014, natomiast Greššák trafił do Trnawy rok poźniej. W trwającym sezonie obaj byli podstawowymi zawodnikami Spartaka – Tóth zagrał w szesnastu spotkaniach słowackiej ekstraklasy, natomiast Greššák wystąpił w dwunastu meczach. Dla obu piłkarzy bez wątpienia największym sukcesem było wywalczenie w poprzednim sezonie mistrzostwa kraju. W tegorocznej kampanii Spartakowi wiedzie się dużo gorzej, na półmetku rywalizacji plasują się dopiero na ósmym miejscu. Zarówno Tóth, jak i Greššák zagrali w lipcu w wygranym dwumeczu przeciwko Legii Warszawa w II rundzie eliminacji Ligi Mistrzów.

Comments are closed.

Przejdź do paska narzędzi