Zagłębie Lubin S.A. publikuje raport finansowy. W 2020 roku klub zarobił 26 mln zł!

zaglebie.com

Zakończył się proces cyklicznego gromadzenia danych na potrzeby przygotowania raportu finansowego. Zagłębie Lubin S.A. w 2020 r. osiągnęło 25 825 tys. zł zysku netto. Wynika z niego także, że w ubiegłym roku Spółka osiągnęła najwyższy zysk netto w historii i jeden z lepszych w polskiej ekstraklasie.

Cieszymy się z tego, bo to wynik pracy i zaangażowania całej załogi oraz dobrej współpracy z Właścicielem. Pokazuje to, że można w tym biznesie zarabiać pieniądze i dobrze je inwestować – ocenił prezes spółki Artur Jankowski.

Rok 2020 naznaczył tak jak futbol, tak i cały świat pandemią koronawirusa. Covid-19 spowodował, że po raz pierwszy wszystkie kluby PKO Ekstraklasy część meczów rozgrywały bez kibiców, co wpływało na brak przychodów z „dnia meczowego”. Duży wpływ na wynik finansowy miały również transfery zawodników Zagłębia Lubin, Bartosza Białka do VfL Wolfsburg i Damjana Bohara do Nk Osijek. Natomiast względem właściciela, spółki KGHM Polska Miedź S.A. zostały spłacone wszystkie wewnętrzne zobowiązania.

źródło: Informacja Prasowa, zaglebie.com /


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV
OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W STS TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *