Zagłębie Lubin ograło Slavię Sofia i przechodzi dalej!

Własne

Był niepokój przed dzisiejszym spotkaniem, czy Zagłębie po raz kolejny nie skompromituje się z dużo słabszym rywalem. Jak się okazało, podopieczni Piotra Stokowca wygrali 3:0 i awansowali do 2. rundy el.LE.

Slavia Sofia, która przed tygodniem sensacyjnie wygrała z Zagłębiem, przyjechała do Lubina w bojowych nastrojach, lecz już od pierwszych minut zespół z Bułgarii musiał się bronić przed atakami miedziowych. Strzały Krzysztofa Piątka i Jana Vlasko jednak były albo niecelne, albo za słabe. Po 20 minutach gry zespół z Lubina w końcu wyszedł na prowadzenie. Po centrze Vlasko, piłkę w efektowny sposób wpakował do siatki Lubomir Guldan. Do przerwy to Zagłębie dyktowało warunki. Po przerwie nic się nie zmieniło, w 51 minucie świetną szansę na zdobycie bramki zmarnował Krzysztof Piątek, myląc się z kilku metrów. Niewiele ponad 10 minut później, ze strzelonej bramki cieszył się jego brat, Łukasz, który mocno uderzył pod poprzeczkę. Miedziowi jednak nadal nie byli pewni awansu, ponieważ podopiecznym Łukasza Smolarowa wystarczyła jedna bramka, aby przejść dalej. Dopiero w 81 minucie Maciej Dąbrowski definitywnie podciął skrzydła Slavii, strzelając bramkę po zamieszaniu w polu karnym. Zagłębie tym samym awansowało do 2. rundy el. LE, w której zmierzy się z Partizanem Belgrad.