Łukasz Przybył (Piłkarski Świat)

Lech Poznań nie zawiódł kibiców, którzy pofatygowali się na stadion w Warszawie. Ekipa Jana Urbana rozgromiła Legię (4:1).

Wynik spotkania w 23. minucie otworzył Maciej Makuszewski. Nowy nabytek „Kolejorza” oddał soczysty strzał z rzutu wolnego. W tej sytuacji nie popisał się Arkadiusz Malarz, który trochę zlekceważył zagranie ze stałego fragmentu gry. Na wyrównanie kibice Legii czekali jedenaście minut, kiedy to błąd w szeregach defensywnych wykorzystał Guilherme, wykazując się sprytnym uderzeniem głową.

Po przerwie Lech Poznań zadał trzy zabójcze ciosy. Pierwszy zrealizował L.Nielsen, z zimną krwią karząc nieudolne ustawienie rywala podczas rzutu wolnego. W doliczonym czasie gry, Arkadiusza Malarza dwukrotnie zaskoczył Formella. Młody piłkarz sfinalizował podania od Marcina Robaka oraz Radosława Majewskiego.

Dla gości jest to szósty Superpuchar Polski w historii.

Legia Warszawa 1:4 Lech Poznań